כאן יוצרים בכיף

| טלי אשחר גוטליב | צלם: בועז לביא

החודש במגזין דרך האוכל מוצגת הפקה מיוחדת של הפתעות מתוקות. עורכת מגזין דרך האוכל, טלי אשחר גוטליב, מזמינה גם אתכם לשאוב השראה וליצור מתוקים בעצמכם

עוגיות פרח ריבה של שרית נובק | צלם: בועז לביא

חלק מהכיף בעבודה שלי הוא היציאה מהמשרד ומהישיבה הממושכת מול מסך המחשב אל השטח, לצילומי הפקות המתכונים. לצערי אינני מצליחה להגיע לכל יום צילומים כזה, אך כשזה קורה זוהי חוויה גדולה. זוהי גם ההזדמנות שלי להכיר את האנשים שמאחורי המנות.

החודש שיתפתי פעולה עם עמיתתי עדי פוגל הולנדר, עורכת מגזין נישה, ויצאנו יחד לצילומי הפקת הכתבה "הזמן הוורוד". ההפקה נערכה בדירתה התל אביבית הצופה אל פארק הירקון של שרית נובק, בעלת הבלוג היפהפה מיס פטל, שדרכו הכרנו אותה.

שרית היא מסוג הנשים ששואלים עליהן מיד "איך (לעזאזל) היא עושה את זה?!" היא אשת היי-טק במשרה מלאה ואם לשניים, וחוץ מזה היא מטפחת באופן בלתי פוסק את התחביב הגדול שלה – היצירה. היצירה ניבטת מכל עבר בביתה; בחדר הילדים תלויים דגי עיסת הנייר הצבעוניים שלה, על המיטות מונחים כיסויי המיטה שתפרה, ומעליהם תמונות שיצרה, על הספה בסלון כריות שסרגה, ועל המדפים צנצנות וקופסאות שעיטרה.

המטבח הוא ממלכת המתוקים שלה; שם היא אופה ויוצרת מגוון של מאפים ותופינים, ואלה זוכים לקישוטים מיוחדים בעזרת חותכנים בשלל צורות, מרנגים, קצפות, צבעי מאכל, בצק סוכר, סוכריות מזרה צבעוניות ועוד. בכל מתכון היא יוצרת טעם ומראה חדשים, אחרי לא מעט ניסיונות, טעיות, שיפורים והצלחות.

נדהמתי לגלות כמה יצירתיות יש בה; היא הקדישה לכל מנה תשומת לב אדירה כדי שתהיה מושלמת, וגם תיראה כזו. היא הכינה פרחים קטנטנים מבצק סוכר, שלפה בדים צבעוניים, חוטים וסרטים מעוטרים, ניירות מודפסים, כלים מיוחדים וקופסאות בכל הגדלים והצורות. קינאתי בה על האהבה העצומה שיש לה לתחביב האפייה והיצירה – כזו שמניעה אותה ומפיחה בה שמחת חיים, גם אחרי עוד יום שגרה מעייף של עבודה, ילדים ומטלות הבית.

זה הזמן ליצור!

אחרי שהות של חצי יום עם שרית אני יכולה לומר לכם איך היא עושה את זה; בשקט, בעדינות, בצניעות ועם טונות של סבלנות. לכבוד הוולנטיינס דיי הקרב, או חג פורים על משלוחי המנות שלו, פנו את הזמן והשקיעו גם אתם ביצירה משלכם בהשראת המנות והיצירות של שרית. ההנאה שתסבו לכם ולמי שיקבל את פרי יצירתכם בוודאי שווה את זה.

* צפו בסרטון מאחורי הקלעים של ההפקה המדהימה עם שרית

ואם כבר מפגשים עם אנשים חדשים; החודש נפלה בחלקי ההזדמנות שחיכיתי לה זמן רב – להפגיש את כל האנשים המשתתפים ביצירת דרך האוכל – כדי שיכירו גם הם זה את זה. התאריך נקבע זמן רב מראש (אבל נדחה בגלל יום הגשם שהשבית את המדינה), והמקום שנבחר היה החדר האינטימי במסעדה קוצ'ינה תמר. כולם הגיעו למקום ביום המיועד. כמה מהם אפילו אני עוד לא הספקתי לפגוש פנים מול פנים. איזה כיף היה לראות אותם מחברים את השמות לפרצופים ומתחברים מיד זה לזה סביב השולחן הגדול והאוכל הנפלא שהוגש לנו.

זוהי ההזדמנות שלי להודות שוב לכל האנשים האלו – כל אחד מהם הוא יוצר בפני עצמו, שעובד במסירות ובמקצועיות כדי שהכתבות, המדורים, המנות, המתכונים והעיצוב של המגזין יהיו הכי טובים שאפשר.

תודה רבה, אתם נפלאים!

טלי אשחר גוטליב,

דוא"ל: tali@allmag.co.il

רוצים לקבל את מגזין דרך האוכל עד הבית? היכנסו עכשיו לחנות המגזינים שלנו, רכשו מנוי היכרות במחיר מיוחד וגם תזכו במתנות

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 82fb693ac3d5e3d1c at 21:11:22