לדוגמנית שצעדה בעירום ועוררה סערה יש מסר בשבילכן

| מאת: עידן יוסף ימין

היא צעדה על מסלול התצוגה של אלון ליבנה בעירום חלקי ועוררה סערה סביב הרזון שלה וסביב הליך שינוי המין. עכשיו הדוגמנית אלה מדברת ושולחת לכן מסר: מיניות היא לא קטלוג של איקאה

  • https://atmag-static-timeout.netdna-ssl.com/media/2016/08/sizes/אלה1.jpg_h_wo_680_382.jpg
צילום: מיכל חלבין

 

חצי דקה בלבד על מסלול התצוגה של אלון ליבנה באירוע הביוטי סיטי, שהתקיים במרכז הירידים לפני כחודש, הספיקה לאלה, מלצרית ביום ופרפורמרית בלילה, כדי להפוך לשיחת היום. הבגד שכיסה רק מחצית מגופה הרזה הצית דיון סוער בנוגע למשקל ולזהות המגדרית שלה, לאחר שעברה הליך לשינוי מין. היא דווקא מבינה על מה המהומה. "גם אני ראיתי את התמונות והבנתי על מה מדברים, אבל זה הגוף שלי. מבנה העצמות שלי הוא גותי, זה הלוק. מאחורי הקלעים כל הדוגמניות היו רזות אבל אני הייתי עירומה, אז זה היה ניכר יותר. ממה הזדעזעו? מחזה? מכוס?"

אלה, אמנית רבת פעלים, שומרת על עמימות בכל הנוגע לשם משפחתה, למקום מגוריה ולגיל שלה. "אני לא יודעת מה זה אומר, שמות וגבולות, או מה זה מעיד על אדם. קשה לי לקטלג בני אדם תחת מושגים של זמן. אני מאמינה שיש נשמות עתיקות לצד חדשות וזה לא מתיישב על מונחי הזמן של 24/7, 365 ימים. הצורך האנושי לקטלג דברים, לשים בתבניות, למדוד ולהעריך כל דבר לא אומר לי כלום. אני פה, אני עכשיו וכאן כרגע".

הדיבור שלה אבסטרקטי, היא מזיזה את הידיים רבות תוך כדי שיחה, כמו מנסה לצייר את הדברים שהיא אומרת. ההפקה שלפניכם מזכירה לה ציור של בוטיצ'לי, והאווירה על סט הצילומים, לדבריה, גרמה לה להרגיש כמו ונוס המודרנית. "עטיתי על עצמי מסכה ולאט לאט התחלנו לקלף אותה, כמו גולם שיוצא מהקליפה. היה בזה משהו יפה".

צילום: מיכל חלבין

צילום: מיכל חלבין

יש בזה נגיעה אישית?

"בשנה האחרונה הפכתי לאדם שנותן דרור ליצירתיות שלו. אחרי תקופה קשה והרסנית שבה לא עשיתי דבר שאני אוהבת, נעשיתי חולה. אבל ברגע שהתחלתי להקיא החוצה את היצר שבער בי הרגשתי סוג של התעלות".

לפני כשנה החלה לכתוב שירה ולהשתתף בערבי שירה (אפשר להתרשם מהשירים בפיד האינסטגרם שלה: @ella_stardust). היא גם לקחה חלק בתערוכה שציינה 30 שנה לוועד למלחמה באיידס ושיחקה בסרט "זוהרת" בבימויו של אורן אדף, שפתח את פסטיבל הקולנוע העצמאי האחרון של תל אביב. בנוסף דגמנה על מסלול התצוגה שחגגה 25 שנה למותג קום איל פו לפני כארבע שנים.

איך הרגשת אחרי התצוגה, כשעסקו רבות בשינוי המין שעברת?

"הייתי אפטית לכך, בעיקר כי עשיתי משהו שנהניתי ממנו. כשהלכתי על המסלול הרגשתי תחושה הדוניסטית ואופורית, כמו יורשת עצר מסוממת שרק קמה מהמיטה, זרקה על עצמה את הסדין ויצאה להסתובב בבית בדרך לבריכה".

הליך שינוי המין מלווה אותך בכל אספקט בחייך?

"זה לא שינוי המין אלא תחושת הניכור. אני לא נינוחה במאת האחוזים עם רוב בני האדם ואני צריכה תנאים ספציפיים כדי להרגיש טוב עם אנשים. יש בי קלילות אבל לא עד הסוף. לעתים אני מוצאת אנשים שהם כמוני, חדי קרן כאלה, שמרגישים אחד את השני".

צילום: מיכל חלבין

צילום: מיכל חלבין

ההתעסקות במין שלך מטרידה אותך?

"אני פשוט רוצה שאנשים יצאו לי מהתחתונים".

אבל לא לבשת כאלה.

"וזה סתם לכולם את הפה. ראיתם? עכשיו אתם יודעים? יופי. עכשיו תנו לי עבודה. אני בסך הכל רוצה לצעוד על המסלול ושלא יגידו לי שאני רזה מדי".

מה השאיפות שלך לעתיד?

"אני רוצה להתפרנס ממה שאני אוהבת לעשות, מיצירה״.

איזו שאלה היית רוצה שישאלו אותך ואף אחד אחר לא שאל?

"אם טוב לי".

טוב לך?

"כן".

צילום: מיכל חלבין

צילום: מיכל חלבין

 

צילום מיכל חלבין | קריאייטיב טל קליינבורט, אלון ליבנה | שיער אריאל אטדגי | דוגמנית אלה | הלבשה תחתונה ג'ק קובה

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 04:45:21