חודדה, תאכלי משהו!

| חגית גינזבורג

מה שהתחיל כירידה משמעותית במשקל (30 ק"ג!) התגלגל להתמכרות קשה לתחושת הצום וחרדה אמיתית מפני השמנה; טור בועט על מה שמגיע מהראש ולא מגודל הישבן

מעין חודדה, הגרסה הדקיקה | צלם: ליאור קסון, באדיבות אתר מאקו

בפעם הראשונה בה ראיתי את מעיין חודדה פוסט המהפך, היו עליה עוד חמישה ק"ג להערכתי, והיא נראתה מאוד מאושרת. והרי איך אפשר שלא? אחרי שנחשפת במלוא משמנייך ובטנך ההריונית מול האומה כולה, לחזור כשאת מינוס 30 ומשהו קילו – זו סגירת המעגל הכי קתרזיסית שישנה. מודה שאפילו קינאתי מעט בחודדה מודל 2012.

בכל אופן, כשנתקלתי בתמונות של חודדה לאחרונה, במסגרת ראיון שהעניקה לאתר מאקו, הקנאה התחלפה בזעזוע עמוק: החודדה השילה כבר 40 ק"ג ממשקלה ובמשקל 47 ק"ג היא מדווחת על חרדה אמיתית שפיתחה מפני השמנה ועל כך שהיא, בשורה התחתונה, אוכלת מעט מאוד ומכורה לתחושת הצום.

יש לך אישיו עם אוכל, גשי לטיפול!

בז'רגון המקצועי קוראים לזה "אנורקסיה בהתפתחות", אבל חודדה עדיין לא שם. רק הווסת נעלמה לה, והיא חלשה ונושר לה השיער – אבל מכאן ועד להכרה בכך שהיא סובלת מהפרעת אכילה חמורה ומסכנת חיים – הדרך עוד ארוכה ורצופת מכשולים. ואני לא יודעת מה עצוב יותר – העובדה שיש מי שנותן במה להתבטאויות כאלה, אגב המטרת שבחים על חודדה השדופה, פלאס סשן צילומים זוהר, פרס על הצטרפותה לפלוגת הרזות, או העובדה שחודדה עצמה לא מבינה לאיזו סיטואציה עגומה היא נקלעה.

למעשה, אין הרבה הבדל בין האכילה המוגזמת שממנה סבלה בעבר, לבין היעדר האכילה שממנה היא סובלת כעת – שתיהן ביטויים שונים של הפרעות אכילה, שתיהן מסבות לה נזק פיזי ונפשי ולשתיהן פיתרון אחד בלבד: טיפול נפשי, ומהר!

ביום שבו יבינו נשות העולם, כמו גם גופי התקשורת השונים, כי התשובה למגפת הרזון החולני איננה בחשיפת סיפוריהן קורעי הלב של נשים שהתדרדרו אל פי התהום (וכן, חודדה לגמרי בדרך לשם) או לחילופין בהמטרת שבחים על נשים שמנות שהפסיקו לאכול לחלוטין – כי אם בעידוד להבנה שהפרעת אכילה מגיעה מהראש, מהנפש, ולא מגודל הישבן. ביום הזה, אולי נצליח לראות את האור ולחזור לאכול בצורה שפויה ובריאה, שאיננה מושתתת על הבהלה לשידפון. בינתיים כל מה שאנחנו רואות הוא את הקצה, והוא אמנם רזה מאוד, אבל גם די חיוור וחולה.

טורה של חגית גינזבורג, "אישה אמיתית", יתפרסם במגזין BelleMode החל מגיליון פברואר

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 0f00216a3828e at 17:55:43