הדוגמנית עם הגבות הכי מטריפות באינסטגרם חולמת לשנות את אידיאל היופי

| מאת: אור נוף

לדוגמנית סופיה הדג'יפנטלי יש גבות שאי אפשר להתעלם מהן אז היא החליטה להפסיק להתבייש ולהפוך אותן למקור גאווה. עכשיו היא נחושה ללמד אתכן איך לאהוב את עצמכן ומעבירה מסר חד משמעי לכל מי שכותב לה שהיא "מכוערת" ו"מגעילה"

עושה לנו עיניים. וגבות: הדוגמנית סופיה הדג'יפנטלי | צילום: מתוך חשבון האינסטגרם שלה

 

 

כמו לא מעט דוגמניות אחרות גם סופיה הדג'יפנטלי פרצה לחיינו דרך האינסטגרם, אבל להבדיל משאר הדוגמניות בתעשייה יש לה מאפיין אחד שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו. זוג גבות עבות ומחוברות, מהסוג שמושך אינספור תגובות ושעל הדרך הופכות את ההשוואה בינה לבין פרידה קאלו לבלתי נמענת.

אפשר לשער שקאלו, אייקון נשי אמיץ ונועז, גם הייתה מחבבת את האג'נדה של הדוגמנית ממוצא יווני-קפריסאי שייסדה את התנועה בעלת ההאשטאג הנלווה #UnibrowMovement ולצד תמונות של הגבות המטריפות שלה מקפידה לכלול מסרים מעצימים שיעזרו ל-109K העוקבים שלה באינסטגרם לאהוב את עצמם קצת יותר.

הדג׳יפנטלי סיפרה למגזין הארפרס באזאר שתמיד היו לה גבות עבות אבל בתור בלונדינית בשלב מסוים נמאס לה לדאוג כל הזמן שהן יהיו מלאות ולא דלילות. אז איך היא הגיעה ללוק הנוכחי? "ניסיתי לצבוע את הגבות אבל קצת בטעות עשיתי אותן יותר כהות ממה שהתכוונתי". מאז אותה תאונה מבורכת היא צובעת את הגבות כל אימת שהשיערות הבלונדיניות מתחילות לצוץ ומורחת אותן כל לילה בשמן קיק ומבטיחה ש"זה באמת עוזר, זה לא סתם מיתוס".

"אני חושבת שהפנים שלי נראים במיטבם ככה" אומרת אייקון הגבות "אחרים לא מסכימים וזה בסדר גמור. אני לא עושה את זה כדי שאנשים יאהבו את הגבות שלי ולא מנסה לשכנע אף אחד להצטרף לשום טרנד". הדג'יפנטלי אולי לא מנסה לשכנע אף אחד לאמץ את לוק הגבות המחוברות שלה אבל בהחלט מוודאת ששאר המסרים שהיא מנסה להעביר דרכן ובאמצעותן, כמו אהבה עצמית, קבלה ומניעת בריונות ברשת, יעברו. והכל דרך ההאשטאג #UnibrowMovement

"כל הסיפור הוא בכלל לא סביב הגבות שלי" אמרה למגזין ELLE האוסטרלי "פגשתי כל כך הרבה אנשים שנמצאים תחת לחץ חברתי שלא לאהוב את עצמם ואת ה"פגמים" שלהם. רק בגלל שמישהו חושב שמשהו הוא מגעיל או לא מושך – לא אומר שזה נכון. המטרה שלי היא לחולל שינוי בסטנדרט היופי, אפילו אם זה יהיה השינוי הקטן ביותר".

כצפוי הדג'יפנטלי עצמה זוכה ללא מעט תגובות שנאה. לא רק על האופן בו היא נראית אלא גם על זה שהיא "צבועה" – כי  בזמן שהיא מעודדת אהבה עצמית האינסטגרם שלה מלא בתמונות שלה מאופרת, דבר שסביר להניח שלא היה זוכה לביקורת אצל כל אינסטה-בלוגרית אחרת. "אני מתאפרת כי זה כיף. יש לי גבות מחוברות בגלל שזו ההעדפה שלי. זה לא אומר שאני צבועה. בסופו של יום אני אעשה מה שאני רוצה בין אם תאהבו את זה ובין אם לא" כתבה הדוגמנית בתגובה להשמצות. "יופי הוא דבר כל כך סובייקטיבי. אל תצבעו את השיער רק בגלל שאחרים מעדיפים לראות אותו צבוע, אל תשימו מסקרה רק בגלל שהחברה חושבת שהריסים שלך לא ארוכים מספיק, אל תשתמשי במשזפים רק בגלל שאנשים לא יכולים להתמודד עם העור הלבן והיפהפה שלך. תעשי את כל הדברים האלה רק בגלל שאת רוצה. אם לא תקחי שליטה על החיים שלך – כל השאר יעשו את זה בשבילך".

I wear makeup because it is fun. I have a unibrow because it is a preference. I wear makeup and have a unibrow because it is what I like. Don't put me in a bubble. Just because I embrace one natural part of me doesn't mean I'm a hypocrite for wanting to enhance other parts of who I am. I thought I would just put this out there just as a blanket statement. I'm who I am because I want to be this way. When you judge others for wearing makeup, dying their hair, altering parts of their body or inner self, JUST BECAUSE YOU DON'T, makes you just as toxic as a lot of societal norms and pressures we are constantly faced with. AT THE END OF THE DAY just do you cuz imma be doing me whether you like it or not. 🖤 A post shared by Sophia Hadjipanteli (@sophiahadjipanteli) on

 

זו לא הייתה הפעם הראשונה וודאי לא תהיה האחרונה שהדג׳יפנטלי עונה להייטרים. היא ממש לא מתכוונת להסתפק במחיקת תגובות או בבלוק: "זה הרבה יותר אמיץ ומעורר השראה להגן על עצמך ברשת ולא סתם לעשות איגנור. אני לא רוצה שבנות צעירות יחשבו שאני רואה תגובות כאלה נוראיות ופשוט מעמידה פנים שהן לא קיימות". ומוסיפה "אני אוהבת את הדרך בה אני נראית ולא אתן לאף בן אדם שיושב מאחורי מסך מחשב לגרום לי להשתנות".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 877ee3d at 09:36:24