דיאטה שמחה

| עדי שגב-בשן | דרך האוכל

מנות טעימות דלות קלוריות?! יש דבר כזה! בספר "דיאטה שמחה" ניתן למצוא מתכונים טעימים ומאוזנים מבחינה תזונתית

קונספט: בשוק יש לא מעט ספרים המציעים מתכונים למנות דיאטטיות, ומבחינה זו ספרה של אביגיל מייזליק, שפית וכתבת אוכל, אינו נושא בשורה חדשה.

יחד עם זאת, כספר מתכונים למנות טעימות ודלות קלוריות הוא עושה עבודה מצוינת ומצדיק את שמו – ספר שמציע תפריט מאוזן ודל בקלוריות, אך לא על חשבון הטעם, הגיוון והכיף שבאכילה. אל מייזליק חוברת רחל גרנות, יועצת תזונה ומדריכה בנושאי בריאות ורפואה, שתורמת לכל מתכון מידע תזונתי, כגון מספר הקלוריות בכל מנה, יתרונה הבריאותי ועוד.

דרגת קושי: קלה. בהקדמה שכתבה גרנות לספר היא מבטיחה מתכונים בריאים, פשוטים ומהירים – והספר מקיים. כל המתכונים קלים להכנה ואת כל חומרי הגלם שמרכיבים אותם אפשר למצוא בכל רשת מזון ממוצעת, בלי לפצוח במסע חיפושים בין חנויות טבע ורשתות יוקרה למיניהן.

טוב מראה עיניים: הספר מעוצב בקפידה וכיף לעיין בו. המתכונים אינם רק קלים להכנה, הם גם קלים לקריאה: הגופן, הצבעים (אדום לכותרות, תכלת לכותרות המשנה ושחור לטקסט על רקע לבן) והריווח יוצרים "ניקיון חזותי" שמקל את הקריאה. התצלומים יפהפיים ובעלי סטיילינג מעודן וכלל אינם נותנים את הרושם של מנות דיאטטיות סגפניות, ההפך הוא הנכון. כל קטגוריה בספר (סלטים, מאפים ופשטידות, מרקים וכו') נפתחת בשער יפה עם הקדמה קצרה ונרמזת באיור קטן וחביב בצד כל מתכון.

מתכונים לדוגמה: סלט גרגרי חומוס ועלי סלק, סלט כרובית וברוקולי בחרדל, מרק גריסי פנינה וסלרי, מאפה דלעת ולחם מלא, מאפה טופו ותירס צ'יליאני, מאפינס קוטג' ובצל ירוק, גלילות סול במילוי פטריות וברוטב עגבניות, עוגת תפוחים ללא סוכר מוקרמת בקצף אפוי, גלידת תות-בננה, ריבת בריאות משזיפים או מתותים ללא סוכר.

אינדקס: תוכן עניינים בתחילת הספר מחלק את המתכונים לפי נושאים ומציין את מספרי העמודים, ואינדקס בסופו מחלק את המתכונים לפי חומרי גלם, וגם הוא מציין את מספרי העמודים.

בשורה התחתונה: כמעט כולנו רוצים לשמור על הבריאות ועל המשקל שלנו, גם אם איננו מתחילים דיאטה באופן רשמי, ו"דיאטה שמחה" הוא ספר שימושי ביותר שיסייע לנו להשיג מטרה זו.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 19:44:31