אנרגיה מתחדשת

| צילומים: אפרת בונדי

מי שנחשבת לאנרגיה ששימשה את אבירי השולחן העגול עולה מתהום הנשייה ומתגלה מחדש. על אנרגיית הוורטקס הילינג, שיטת הריפוי והחיבור לאחד השלם

וורטקס הילינג (הידועה גם כסימן הרשום וורטקסהילינג®) היא שיטת ריפוי אנרגטית שהולכת ותופסת מקום בין שיטות ההילינג המקובלות. מקורה של השיטה כבר לפני 5,000 שנה, בהודי המכונה מהינדרה, שיצר לאחר מותו ממד הילינג המכונה "מאומה" (Mauma). ממד זה מסמל איחוד של שבע ישויות אלוהיות, כשכל אחת מהן מייצגת אספקט מסוים של אנרגיית ריפוי ומודעות. באמצעות שיטת הוורטקס הילינג מהינדרה חיבר בין הישויות לבין הממד הפיזי, ואפשר את ניצול האנרגיה למטרות של ריפוי והתחברות עם האחד האלוהי.

אחד הכלים המרכזיים בשיטה הוא "גלגל הוורטקס", שהוא מבנה אנרגטי המוטבע לתוך צ'אקרת הלב של התלמידים ומכיל נקודות של ישויות אלוהיות. גלגל זה מאפשר חיבור עם הישות האלוהית ועבודה של ריפוי יסודי בגופים השונים וממדי היקום הנסתרים.

עם הזמן אימץ מהינדרה את השם "מרלין", ובכך ייסד שושלת ארוכה, אך לא רציפה, של מורים אנרגטיים, אשר הם בלבד רשאים להעביר את גלגל הוורטקס ולחנוך מטפלים חדשים. בין המרלינים ידועים לנו גם כמה דמויות מהמיתולוגיה האנגלו-סקסית, כמו מרלין הקוסם מאגדות אבירי השולחן העגול ואף – ישו, שיש המספרים כי קיבל את גלגל הוורטקס במהלך ביקורו באנגליה. במאה ה-13 לאחר הספירה, הורכבה שושלת המרלינים מ-12 נציגים, כשהאחרון שבהם נפטר בשנת 1247 לספירה. מכאן עברה תקופה ארוכה ללא מייצגים של מהות המרלין עד לשנת 1997, שבה גילה הילר אמריקאי בשם ריק ווינמן את האנרגיה מחדש, ויצר חיבור עם השושלת הקדומה. ווינמן היה המרלין ה-13 במספר בשושלת המייצגים של המהות האנרגטית, והוא ניצל את המעמד כדי לחנוך מטפלים חדשים. בסך הכל חנך ווינמן עוד חמישה מורים, ביניהם מורה ישראלית אחת – מירב גולדנברג.

חיבור עם האחד

בשיחה עם גולדנברג, מורה ומדריכה ראשית לוורטקס, היא מספרת על מהותה של אנרגיית הוורטקס הילינג, כדרך לריפוי עמוק והתחברות עם האחד. "הטיפול בוורטקס הילינג הוא סוג של קילוף הנפרדות שלנו מאותה מהות בסיסית. כל תבנית שיש לנו יוצרת מסך בינינו ובין האלוהי, ואותו מסך הוא הכאבים והמחלות שלנו. עם הוורטקס הילינג אנחנו מגיעים לחקור את השורש של המחלות ומצליחים גם לרפא, שכן אם לא נטפל בשורש – הכאב יחזור במקום אחר.

"השושלת של המרלינים מכוונת לעזור בהתעוררות הרוחנית הזאת, ולאפשר לאנשים לקבל כלים שיאפשרו להם לעבוד על התבניות שלהם. ישנן שבע ישויות שיושבות בתוך 'גלגל הוורטקס' (שאיחודן מכונה ממד ה'מאומה' – ש.ד), והן רוצות לשנות את הגלגל האלוהי. השינוי של המאומה הוא בתוך תודעת גופנו על צורותיו השונות, ומהסיבה הזאת הוורטקס הילינג מנקה בצורה עמוקה, פורם את הנפרדות שלנו, ומעביר אותנו למקום חד יותר עם האלוהות. הוא מאפשר לנו לזהות את העצמי האמיתי שלנו, שהוא הכל – הוא האחד".

"בתחילת דרכי עסקתי קצת ברפלקסולוגיה והייתי מורה לרייקי, עד שקיבלתי יום אחד דף אינפורמציה על הוורטקס הילינג מחברה. כאשר הבטתי בדף חשתי בצמרמורות חזקות מאוד בכל גופי, והבנתי שאני צריכה ללמוד את השיטה. בתקופה הזו ווינמן לימד בארץ והלכתי לסדנה שלו, ובהמשך נסעתי לאנגליה כדי ללמוד את הקורסים המתקדמים. את התובנה בקשר לתפקידי כמדריכה ומעבירה של הסדנאות קיבלתי מריק, שנזכר מחדש בשושלת ואמר כי אני זו שצריכה ללמד את השיטה, לאחר שהמורה הישראלית הקודמת, עמנואלה, הפסיקה ללמד את השיטה ועזבה את הארץ", ממשיכה גולדנברג.

"בוורטקס הילינג יש צורך בגוף אנרגטי שיוכל להכיל את ההחתמות האנרגטיות. התמזל מזלי להיוולד עם גוף אנרגטי שמתאים לצרכים הללו, שכן יש צורך בגוף אנרגטי שבאמצעותו יוכל המורה להעביר את האנרגיה ויתפקד כמו מכל של אנרגיה".

"במהלך הסדנאות", מסבירה גולדנברג, "אני יושבת בחמישה ימי מדיטציות, מתשע בבוקר ועד שש בערב, ומעבירה את הגלגל בהחתמות אנרגטיות, במהלכן מקבלים המשתתפים 'גלגל וורטקס', שהוא גלגל של אור אנרגטי הנמצא באזור צ'אקרת הלב. הגלגל הזה מכיל את שבע הישויות האלוהיות, וטבעת של 49 אורות וורטקס, אנרגיות אור המתאימות לטיפול בנושאים שונים. במהלך הסדנה הראשונה לומד התלמיד ארבע סוגי מדיטציות, וטכניקות עמוקות של חיבור לאדמה. אנחנו מטפלים אחד בשני ובעצמנו, ומקבלים את כלי הריפוי העצמי.

"בסדנאות המתקדמות אנו לומדים גם כיצד עושים מבנים אנרגטיים, איך בונים מבנים קריסטליים בחדר ואפילו איך מכניסים איכות אלוהית לתוך כלי נגינה. כך לדוגמה, ניתן להשתמש בוורטקס הילינג כדי לשפר צלילים של כלי נגינה ולהפוך אותם לברורים יותר. בנוסף, ניתן להשתמש באנרגיה כדי לשנות טעמים למים, לעבוד עם אנשים, חיות, עצים וצומח. ניתן לפתוח גם מרחבי וורטקס הילינג אנרגטיים במקומות חיצוניים, ואפילו לעשות ניקיון סביבתי. זה עובד גם ברמה של עיר, אדמה, ואפילו גלקסיות", מדגישה גולדנברג.

 הוורטקס היא דרך לריפוי ולחיבור עם האחד

הוורטקס היא דרך לריפוי ולחיבור עם האחד

סוד הקסם

מיכל ויסלברג, מרפאת ומייעצת בשיטות הילינג, קריסטלים וורטקס הילינג, הגיעה לעבוד עם השיטה בעקבות מפגש עם השם "וורטקס הילינג". בשיחה עימה היא מגלה כי השם של השיטה טומן בתוכו קסם, המושך את האנשים הנכונים למחוזות האנרגיה הקדומה.

"אומרים כי ווינמן עשה קסם על המושג 'וורטקס הילינג', כך שלאנשים מסוימים שמיעת המושג או ראייה שלו כתוב, מעוררת משיכה וסקרנות. אני זוכרת שראיתי את המילה וחשבתי לעצמי: 'אני חייבת לדעת מה זה'. המילה פשוט מיגנטה אותי".

ויסלברג משלבת בטיפוליה גם טיפול עם קריסטלים ורייקי. "הוורטקס הילינג הוא תחום מאוד רחב יריעה, וזו אחת השיטות היחידות שמטפלות בגוף הקארמתי ומאפשרות תיקון. אם לאדם מסוים יש חוסר איזון הקשור למחשבות שלו, גם אם הבעיה קשורה בגלגולים קדומים, הוורטקס הילינג מאפשר לעשות שחרור בקשר הקארמתי של המטופל. ההשפעה פה היא לטווח הארוך, כאשר כעבור זמן מה המטופל ירגיש שינוי ויראה שהוא מתנהג אחרת", מסבירה ויסלברג.

בין מערב למזרח

מיכל בן דור, ד"ר לרפואה (MD) ומרפאת בהילינג ובוורטקס הילינג, היא דוגמה יוצאת דופן בקהילת המטפלים האלטרנטיביים. את תחילת עבודתה בתור מטפלת עשתה דווקא בשטח הרפואה המערבית, כאשר עבדה בתור רופאה צבאית.

לאחר שירותה הצבאי פנתה לקריירה עסקית, השלימה תואר במשפטים ובמינהל עסקים ועבדה בתחום הניהול והשיווק. אך גם בתחום זה הרגישה ד"ר בן דור כי היא מחמיצה את ייעודה. "עם הריפוי בצורת הילינג נפגשתי רק לפני 12 שנה, בעקבות ביקור אצל קורא בכף היד שאמר שעלי לרפא אנשים", היא מספרת. "בשלב הזה עוד לא הייתי מוכנה לדרך החדשה והמשכתי לעבוד בשיווק ומינהל עסקים. הרגשתי מאוד לא מחוברת.

"לחיפוש אחר ייעודי חזרתי בעקבות ביקור בתערוכה אלטרנטיבית, שם התחלתי ללמוד טארוט אצל שרה בזיני. בזיני הראתה לי דרך אחרת ושלחה אותי לעבוד עם אנשים. בדרך הזאת גם חזרתי לעבוד עם ההילינג. כאשר שמעתי על הוורטקס הילינג היתה לי תחושה שאני צריכה לעשות את זה. כבר בקורס, היתה לי תחושה מוקדמת של איך הדברים נעשים, ועשיתי דברים שבכלל לא לומדים באותו הקורס. זה היה סוג של ידע פנימי שהגעתי איתו, ונתן לי חיבור מדהים לשיטה", מספרת ד"ר בן דור.

חיבור לעוצמה האלוהית

לימור עמרן, יצאה למסע רוחני לאחר שאיבדה את אמה וחוותה פרידה כואבת מבן זוגה. השינויים בחייה הביאו אותה לחפש אלטרנטיבה אנרגטית חדשה, ובסופו של תהליך גם למפגש עם אנרגיית הוורטקס הילינג. עמרן מעידה כי הטיפול עזר לה לשקם את חייה ולפתוח אותה לעולם חדש של יצירתיות ורוחניות גבוהה. "את המפגש שלי עם הוורטקס הילינג עברתי במהלך טיפול אצל מיכל ויסלברג. הטיפול חיזק אצלי מאוד את העבודה האנרגטית, ועזר לי להרגיש את האנרגיה ולהתייחס לכל דבר כאל דבר אנרגטי. כיום אני יכולה לבוא לכל דבר ולהרגיש את האנרגיה שלו, אפילו את שולחן האוכל שלי. הטיפול חידד אצלי את תחושת השייכות, שאנחנו חלק מתוך משהו שלם, אלוהי וגדול.

"במהלך הטיפול הרגשתי זרמים חשמליים בצד שמאל של גופי, ותחושה חזקה ביותר של העין השלישית. הטיפול כולו היה מלווה בתחושה לא מוכרת של רוגע, כשאני חושבת שזו הפעם הראשונה שהרגשתי כך. היתה לי הרגשה כאילו אני נזכרת במשהו שהיה רדום אצלי מאז ומתמיד, ממש תחושה של התעלות אנרגטית, כמו ציפה של גוף שמיימי".

"אני מאוד ממליצה על הטיפול בוורטקס הילינג לכל מי שרוצה לעבור שינוי עמוק בחייו. לדעתי חשוב לבוא לטיפול מתוך מקום של מודעות, כאשר אתה פתוח להבין ולעשות שינויים בחייך. הוורטקס הילינג מבצע שינויים וככל שאתה מודע לזה יותר – אתה מקבל יותר כלים ומבצע את השינוי בצורה הכי נכונה. אני מרגישה שעברתי לפאזה חדשה בתהליך שלי, והצלחתי להתחבר לעוצמה האלוהית ולשנות דפוסים שהלכו איתי הרבה זמן אחורה", אומרת עמרן.

התמונות צולמו בקליניקה של ד"ר מיכל בן דור, מרפאת בוורטקס הילינג

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 09:32:02