אינטרנט ואפליקציות - יוני 2015

אפליקציה לחובבי ציפורים ועופות, רשת חברתית לפודיז ופרופיל המשתמש של הערפל של סן פרנסיסקו - החידושים בתחום האינטרנט והאפליקציות שאסור להחמיץ

 • אפליקציה 1 | ציפורי ישראל

  חובבי ציפורים אינם מסתפקים בדפדוף בין תמונות של חִוויאים ושל תנשמות באינטרנט; הם משוטטים ברחבי הארץ, עורכים תצפיות ועוקבים אחר עונות הנדידה ואתרי הקינון של הציפורים השונות. אפליקציית המרכז הישראלי לצפרות מאתרת את הנקודה שבה חובב העופות נמצא ומציעה לו מגוון אירועים ומפגשים של חובבי צפרות המתקיימים בקרבת מקום. האפליקציה גם מציעה אתרים שקשורים במעקב אחר ציפורים, למשל נקודות תצפית מוסדרות וכדומה, וכן אפשרות לקבל דיווחים על ציפורים מעניינות שנצפו בסביבה, ולא פחות חשוב – לדווח בעצמכם על תצפיות מסקרנות שביצעתם.

  Israel Birds, אנדרואיד, חינם

   

  אפליקצייה, ציפורי ישראל | צילום: shutterstock
 • אפליקציה 2 | הנה אני!

  נגיד שאתם צריכים להיפגש עם עוד שני אנשים ליד אתר כלשהו בלב העיר, ובדרככם לשם אתם מעוניינים לדעת איפה בדיוק נמצא כל אחד מהשניים האחרים. אפליקציית גלימפס (Glympse) מציעה לכל משתמש את האפשרות לחשוף את מיקומו לזמן מוגבל. כך תוכלו לאפשר למשתמשים ספציפיים לעקוב אחר מיקומכם הנוכחי וגם לדעת מתי אתם צפויים להגיע לנקודת המפגש. באופן זה הורים יכולים לברר היכן נמצא ילדם בכל עת, פיצרייה יכולה להראות ללקוח איפה הפיצה שהזמין במשלוח, ובני זוג יכולים לשתף זה עם זה את מיקומם בדרך לפגישתם.

  Glympse, אנדרואיד/אייפון/ווינדוס פון, חינם

   

 • רשת חברתית 1 | המנה המושלמת

  בדרך כלל כשאנחנו רעבים ומבקשים לאכול מחוץ לבית, אנחנו מחפשים המלצות על מסעדות טובות – אף שבעצם מה שמעניין אותנו הוא המנות עצמן. הרשת החברתית פוד ספוטינג (FoodSpotting, "איתור אוכל") אינה מתעניינת במסעדות, אלא דווקא ברזולוציה מדויקת יותר – במנות שהן מגישות. הרשת, שמלווה באפליקציות תואמות, מזמינה את חבריה לסעוד את לבם במטעמים, לצלם את המוצלחים שבהם ולחלוק את המידע עם שאר חברי הקהילה. גולשי האתר יכולים לחפש מנות טובות לפי מיקום ואף להוסיף מנות חדשות ומומלצות מצדם. האתר פעיל ברחבי העולם ואפשר למצוא לא מעט מנות טובות גם בישראל.

  foodspotting.com

   

  רשת חברתית לחובבי מזון, foodspotting.com | צילום: shutterstock,
 • רשת חברתית 2 | סן פרנסיסקו בערפל

  מי שיושב בסן פרנסיסקו על המים, מכיר היטב את הערפל התמידי שבו אפופים, כמעט דרך קבע, חלקים מהעיר היפה ומהמפרץ הגדול שסביבה. הערפל המפורסם חי וקיים גם בטוויטר, שם הקים משתמש מסתורי דף לכבודו, שנעשה פופולרי ביותר. "קארל" הוא השם שהמשתמש המסתורי העניק לערפל, ועד היום הדף שלו זכה לכ-80 אלף עוקבים. חשבון הטוויטר של הערפל קארל כולל המוני תמונות ערפיליות של העיר, מתמונות אינטימיות של עץ בערפל, דרך תמונות נוף פנורמיות של העיר וגשר הזהב ועד תצלומי אוויר ולוויין שמנציחים את הערפל המפורסם. "קארל" משתתף בדף באופן פעיל ומלווה בהגיגים שמימיים את התצלומים.

  twitter.com/karlthefog

   

 • אתר | הבתים של קובה

  ההפשרה המתוקשרת ביחסים בין ארצות הברית לקובה הולכת ומתבטאת בשלל יוזמות עסקיות בין הכלכלה החזקה בעולם לאי המבודד. אחד החידושים המסקרנים בעניין הופיע לאחרונה בעזרתו של אתר האירוח AirBnB. האתר, שמציע במה לבעלי יחידות אירוח מכל רחבי העולם, החל להציע מאות רבות של יחידות אירוח בקובה. ביקורי אמריקאים בקובה עוד נמצאים בשלבים שונים של אשרור, אבל אנחנו, תושבי ישראל, יכולים כבר כעת להציץ אל מאחורי הדלתות של בתי קובה הצבעוניים ולבחור היכן נרצה להעביר את הלילה.

  airbnb.com/s/Cuba

   

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 0f00216a3828e at 04:48:42