אמסטרדם: מלון מיוחד על גדות התעלה

| מאת: מאת שרון בן־דוד

מלון אמבסד חולש על לא פחות מעשרה בניינים באמסטרדם, המחוברים זה לזה בפרוזדורים ובגרמי מדרגות. 58 חדרי המלון שונים זה מזה אך יוצרים כולם תחושה ביתית

באמסטרדם יש שפע כל כך גדול של מקומות לינה, עד שמתבקש למצוא חדר "לא סטנדרטי". למלון אמבסד (Ambassade) הגענו לפני כמה שנים ובמבט ראשון הוא נראה לנו כמו עוד מלון. לאחר שקיבלנו את החדר והתרשמנו מהעיצוב, חקרנו והבנו שכל אחד מ-58 החדרים נראה אחרת מבחינת סידור פנימי וצבעוניות. הסיבה לכך היסטורית ושורשיה מגיעים עד למאה ה-17, אז נחפרה תעלת הרנחראכט (Herengracht) שלגדותיה שוכן המלון. התעלה נועדה להפריד בין הרובע העתיק של אמסטרדם לאזור חדש ועשיר המאופיין בבתי מידות. מלון אמבסד נוסד בשנת 1953 באחד מהבניינים שעל גדות התעלה, וליתר דיוק בבית מס' 349. במשך השנים הוא התרחב וכיום הוא כולל עשרה בניינים, שמונה מהם על גדות תעלת הרנחראכט ושניים פונים לתעלת סינגל (Singel) שנחפרה בימי הביניים. כדי לא לפגום באדריכלות ההיסטורית חוברו כל המבנים זה לזה בפרוזדורים ובגרמי מדרגות, מלבד בניין אחד (מס' 335).

Senior-Suite-Ambassade-Hotel-overview-window-P

 

היסטוריה ואמנות לצד נוחות ושירות

עבודת השימור שנעשתה במבנים משתקפת בעיצוב. ריהוט בסגנון לואי ה-15 וה-16 קיבל לבוש עכשווי בעזרת בדי ריפוד צבעוניים, שמקנים לכל חדר נראות שונה ותחושה ביתית משהו. החדרים אינטימיים אך מרווחים מספיק כדי להכיל כורסאות עמוקות ושולחן כתיבה לצד אביזרי נוחות שמאפיינים את אורח החיים המודרני, ממסך טלוויזיה שטוח ועד חיבור Wi Fi. ארוחת בוקר הולנדית מוגשת באולם שמשקיף לתעלה, וכדאי לתפוס שולחן סמוך לחלון. לחמים, פנקייקס קטנים באבקת סוכר, ריבות, גבינות, ביצים ודגים משביעים את החך ואת העין כאחד ועושים חשק לוותר על טיול בעיר ולחזור למיטה.

בחדרים ובשטחים הציבוריים פזורים פסלי עץ, עבודות אמנות בצבעי שמן וגואש ויצירות קרמיקה המייצגים את תנועת האמנות האוונגרדית "קוברה" (COBRA, או CoBrA) שפעלה בצפון-אירופה לאחר מלחמת העולם השנייה. נוסף לכך, אוסף המלון כולל יצירות של אימפרסיוניסטים הולנדים ושל נשים אמניות.

החיבור בין היסטוריה ואמנות לנוחות ולשירות ברוח המאה ה-21 הופך את המלון לעסקת חבילה מצוינת שמנעימה את השהות אמסטרדם.

להזמנת מלון באמסטרדם

טיפ לדרך

במרחק חמש דקות הליכה מהמלון, ממש מעבר לפינה, מסתתר הסם החדש שמשגע תושבים ותיירים כאחד: עוגיית שוקולד רכה ונימוחה המנוקדת בשברי שוקולד לבן. הקונדיטורית בעלת המקום, המכונה "פאן סטאפלה קוקמאקראי" (Van Stapele Koekmakerij), מכינה רק סוג אחד של עוגיות, ומי שטועם מוכן להישבע שזו עוגיית השוקולד הטעימה ביותר בעולם. כתובת: Heisteeg 4

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 14:53:11