פו"פ שופ

| מאת: מאיה לוי

"לא חשבתי שזה יקרה, הפעם הראשונה לגמרי הספיקה לי. אבל כמו שאומרים - אף פעם אל תגידו אף פעם". בפעם השנייה בחייה, מאיה לוי נרשמה לאתר הכרויות

דייט טיפוסי. אוי זה מעניין, ספר לי עוד. | צלם: ingimage

יש איזו סברה, ש"הכרויות" ו-"פנויים/פנויות", הם ביטויים ששמורים לאלו שלא מסוגלים למצוא לעצמם בן זוג בדרכים הרגילות, המִקריוֹת. בשנות השמונים היה מקובל להירשם למשרד שידוכים, לשבת מול מצלמת וידאו של חֶברה בשם "רות הלפרין שידוכים לרציניים בלבד" ולדקלם: "שלום, שמי ירדנה, אני ספונטנית, רגישה, יש לי חוש הומור ואני אוהבת את החיים. אם גם אתה אוהב את החיים, אשמח אם תפנה אליי לתיבה קולית מס' 9995".

מאז אפשר למצוא גם טיולי פו"פ (לא הז'אנר המוזיקלי, אלא חבורת האנשים הלא קשורה בעליל), מסיבות פו"פ, סדנאות יוגה פו"פ ומגוון רחב של פעילויות שנועדו להחליף את הסנריו הרגיל בו "מקובל" למצוא בן זוג.

סליחה, אולי את במקרה פו"פ?

אקסטרים לונג שוט: בחורה הולכת ברחוב, בחור מחייך לבחורה, בחורה מחייכת לבחור, בחור מבקש מספר טלפון, הם מדברים, יוצאים, עוברים לגור יחד, מתחתנים, מביאים שלושה ילדים, צ'יוואווה ופרגולה.

או: בחורה מתחילה לעבוד במקום חדש, עוברים כמה חודשים והיא מפתחת קשרים חברתיים עם עמיתיה, וקשרים קצת יותר חברתיים עם עמית אחד ספציפי. עמית והבחורה (נקרא לה שולה) יוצאים לאכול צהריים יחד, שולה אומרת לעמית שהיה לה נורא כיף ושאולי יהפכו את זה להרגל, עמית מסכים ושמח, הם נפגשים בערב לקפה ותקליטים, וכעבור כמה חודשים הם עוברים לגור יחד, מתחתנים, מביאים שלושה ילדים, לברדור וספת אקטורפ של איקאה.

עמית ושולה הם דוגמה שכיחה, כמו גם הבחור והבחורה ברחוב. אבל כל מי שעשה אי פעם בחייו קורס בסטטיסטיקה יודע שהחיים הם עקומת פעמון אחת גדולה, ויש המון חיי חברה תוססים בשוליים.

כשהאינטרנט רק התחיל, אלה שהתמכרו אליו נחשבו ל"חננות", למוזרים, לפחדנים מהחיים, ולעוד כינויי גנאי כאלה ואחרים, שהייתה בהם אמת אחת שנכונה לכולם – לדבר באותיות דרך מסך מחשב זה הרבה פחות מחייב משיחה פנים מול פנים. ולכן האינטרנט שירת נאמנה את כל הביישנים בתחילה, ולאחר מכן הפך לנחלת הכלל.


אומרים שלכל כבל יש כניסה משלו

מתבייש? שלח מסרון מגשש

הסברה הרווחת היא שאתרי ההיכרויות נועדו לשרת את אותם אנשים ביישנים, אלה שלא מצליחים להתחיל עם אנשים אחרים ברחוב, אלה שמתחילים איתם אבל לא ממש יודעים מה לעשות עם זה כי הכישורים הבין אישיים שלהם לא מספיק מפותחים, ובמיוחד את אלה שאף אחד לא מתחיל איתם מסיבה כזו או אחרת.

יש בזה מן האמת. הרי כאמור, הרבה יותר קל ליצור קשר ראשוני עם תמונת פרופיל סטטית שמחייכת אליך באופן תמידי, ובמקרה הכי גרוע לקבל התעלמות או סירוב עדין ומנומס.

כשנרשמתי לראשונה לאתר הכרויות, הייתי מספר חודשים אחרי פרידה מבן זוג שְגָרתי איתו שלוש שנים, ובהחלטה חד צדדית לחלוטין נגמרה מערכת היחסים. הרגשתי שאני חייבת להמשיך הלאה, שלא אתחרט פתאום ברגע של בדידות. אז נרשמתי לאחד מהאתרים הגדולים.

ההצעות התחילו לזרום. גדי, עומר, שרון ומשה הצהירו על עצמם שהם "אוהבים את החיים", יוסי, שחר, ברק וחיים טענו שהם "סיימו עם המשחקים", והיה איזה יונתן אחד שדווקא מצא חן בעיני.

יצאתי לדייט עם יונתן. היה נורא נעים ולא הפסקנו לצחוק. נפגשנו בפאב אז גם שתינו הרבה. במהלך הדייט הוא אמר שמאד כיף לו והתעניין אם יוכל לראות אותי שוב. הרגשתי חיבור, ואמרתי שאשמח. התחלקנו בחשבון ויצאנו מהפאב, הוא נישק אותי נשיקה סוערת, שאני זוכרת בתור אחת הטובות שחוויתי. הוא ליווה אותי הביתה, ושאל אם הוא יכול לעלות. מתוך מחשבה שיהיה לפגישה הזו המשך, סירבתי. לא שמעתי יותר מיונתן.


מתגלגלים בחציר הוירטואלי

היי 4658, ראיתי את הפרופיל שלך והתלהבתי

היו לי עוד כמה דייטים כאלה מאז, היו גם כמה דייטים משעממים, כמה הזויים, ואחד שהציע לי להתחתן איתו, ואז החלטתי לעזוב את כל עניין ההיכרויות באינטרנט. חזרתי לפגוש אנשים בדרכים המקובלות. היום, לאחר מערכת יחסים רצינית נוספת שנגמרה ממש לא מזמן, וכמה וכמה סטוצים ודייטים לא משמעותיים, החלטתי לחזור לבדוק את אופציית אתר ההכרויות. הפעם נרשמתי לאתר של אקדמאים בלבד. אני מרגישה שזה פתרון טוב לבדיקת השטח, כיוון שאני רוב היום בעבודה, וחבריי למשרד נשואים או לא מעניינים אותי מבחינה רומנטית.

שיהיה לי בהצלחה. ומי יודע, אולי בזמן שהכנתי לי תכנית גיבוי אינטרנטית, יגיח באופן בלתי צפוי בחור שיחייך אליי ברחוב, אני אחייך אליו, הוא יקח את מספר הטלפון שלי ואת ההמשך אתם כבר יודעים.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 04:43:41