צו 8 למעצבות

| מאת: שרון בן דוד |

צילום: יובל יוסף

פרויקט עיצוב מיוחד של מגזין נישה ושל המעצבת מירי בלבול, סחף אחריו מאות מעצבות ותורמים רבים שקפצו על ההזדמנות לשמח את החיילים בשובם הביתה

  • https://atmag-static-timeout.netdna-ssl.com/media/2014/08/sizes/20140805-160003-YuvalYosef-ND8_0656_H_wo_680_382.jpg
עיצוב: שרית חביב, תמי שריר וצאלה פרסמן. צילום: יובל יוסף

מבצע צוק איתן עשה מה שכל מלחמה עושה ויצר לכידות ורוח התנדבות שבימים רגילים אפשר רק לחלום עליהם. למירי בלבול, מעצבת ובעלת בית ספר להום סטיילינג Scula שכבר הובילה יחד עם מגזין "נישה" מספר פרויקטים לטובת הקהילה, היה ברור שאסור להישאר אדישים. "ביום שלישי שעבר  קמתי בבוקר ושאלתי את עצמי מה אני יכולה לעשות כי שוקולד, במבה וגרביים כבר יש לחיילים מספיק. הרעיון שעלה לי מתייחס ליום שאחרי. כולם נותנים עכשיו וכשתיגמר המלחמה ישכחו את החיילים והם יצטרכו להתמודד עם המציאות לבדם. ככה לפחות הם יגיעו הביתה לחדר נעים. זה גם מעסיק את האימהות ומאפשר להן לחשוב על דברים נחמדים לטובת הבנים".

כדי למצוא חיילים קרביים כ"קליינטים" לפרויקט פנתה בלבול למחלקות הרווחה בערים שונות. כשאלו לא הגיבו מהר מספיק לטעמה, היא לא התעצלה, נסעה לבתי חולים ועברה בין המחלקות. סטטוס שפרסמה בפייסבוק זכה ל־1,300 שיתופים ועשה גלים בברנז'ה. 58 מעצבות התייצבו וחולקו לעבודה על 15 חדרים במה שהתברר כשלב ראשון בלבד. השמועה על הפרויקט התפשטה ונכון להיום 150 מעצבות עובדות על 58 חדרים. ההתגייסות הייתה אדירה: שיפוצניקים ורפדים, בעלי נגריות ואנשי אלומיניום, חנויות להלבשת הבית ופרקטים, טמבוריות שכונתיות וחברות גדולות עם לב רחב ויד פתוחה. קבוצת פייסבוק מרכזת את כל הצרכים ודרכה מעבירות המעצבות מידע ופריטים כגון: "צוות חדרה מחפש דלתות בדחיפות" ו"קיבלתי תרומה של שתי שידות מהממות ואני צריכה רק אחת. מי רוצה את השנייה?".

עיצוב: שרית חביב, תמי שריר וצאלה פרסמן. צילום: יובל יוסף

ככה זה נראה אחרי. חדר לחייל פצוע מאזור המרכז. עיצוב: שרית חביב, תמי שריר וצאלה פרסמן

 

עיצוב: שרית חביב, תמי שריר וצאלה פרסמן. צילום: יובל יוסף

עיצוב: שרית חביב, תמי שריר וצאלה פרסמן

עיצוב פנים: שרית חביב, תמי שריר וצאלה פרסמן. צילום: יובל יוסף

עיצוב: שרית חביב, תמי שריר וצאלה פרסמן

שלשום התכנסו המעצבות למפגש היכרות ויישור קו במלון דן תל אביב (תודה לרשת מלונות דן על האירוח הנדיב). מעבר לחילופי מידע והצצה אל מה קורה בצוותים האחרים נשפכו הרבה דמעות למראה תמונות קשות של חדרים הרוסים, כאלה שלא מגיע לאף חייל לחזור אליהם. מתוך אמונה ותקווה שהחיילים יחזרו הביתה במהרה, נקבע קו סיום קשיח לאמצע השבוע הבא. למרות כל אנשי המקצוע שתרמו זמן וסחורה עדיין חסרים רהיטים חיוניים כמיטות וארונות או כסף כדי להביא את הפרויקט לסיום בצורה מושלמת.

לתרומות כסף: חשבון 226610 (צו 8 למעצבות) בבנק הפועלים סניף 582

לתרומות של מיטות או ארונות: נא לפנות למייל של מירי: miribalbul7@gmail.com  

דור שיצא מבית החולים לכמה שעות כדי לחגוג יום הולדת עם המשפחה, מאוד התרגש לראות את חדרו החדש ואנחנו התרגשנו איתו

דור שיצא מבית החולים לכמה שעות כדי לחגוג יום הולדת עם המשפחה, מאוד התרגש לראות את חדרו החדש ואנחנו התרגשנו איתו

דור עם המעצבות שרית חביב ותמי שריר
דור עם המעצבות שרית חביב ותמי שריר

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 7165952be3aa0 at 08:50:48