מעצב אופנת הגברים 2016: אלירן נרגסי

| מאת: מערכת את

אחרי שהציג בשנה האחרונה ביריד Pitti Uomo בפירנצה והלביש את פאף דדי בהופעה בניו יורק, זכה אלירן נרגסי בתואר מעצב אופנת הגברים בטקס פרסי האופנה של מגזין "את"

  • https://atmag-static-timeout.netdna-ssl.com/media/2016/09/sizes/אלירן-נגרסי-קרדיט-צילום-איליה-מלניקוב-מרוטש_H_wo_680_382.jpg
פאף דדי לא טועה. אלירן נגרסי | צילום: איליה מלניקוב | איפור: דנה דנקנר

 

שלוש שנים בלבד מאז שהקים מותג עצמאי הנושא את שמו הספיק אלירן נרגסי (31) לכבוש בסערה את עולם האופנה המקומי והבינלאומי – להציג בשבוע האופנה גינדי תל אביב ובמקביל להלביש את פאף דדי להופעה בניו יורק. המותג, שנמכר בארץ ובחו"ל, הוקם ב־2013, כשנה לאחר שנרגסי סיים את לימודיו בשנקר. פרויקט הגמר שהציג, שנקרא "אלוקים אדירים" (O.M.G), עסק בתהליך החזרה בשאלה שלו ובמיניותו וסימן אותו כבוגר מבטיח. הוא שבר את המסורת הדתית בדרכו שלו, כשפריטים המרכיבים את המלתחה הדתית הגברית‫, כמו ז‫'‬קט מחויט‫,‬ חולצת שבת וכיפה, עברו מניפולציות וחוברו בסגנון עיצוב חדש למגמות עכשוויות בעולם האופנה. כתב ידו העיצובי מבוסס על פרשנות חדשה למחויט בגזרות נקיות ומשחק בצורות גיאומטריות. גם בעיצוביו היום ניכר עיסוק נרחב במתח שבין העולם הדתי והחילוני, וכן התייחסות לנושאים כמו פנטזיות, אישיות ומגדר.

זאת ללא ספק היתה השנה של נרגסי. לצד זכייתו במלגת משרד הפיס למעצבים צעירים, שבמסגרתה הציג קולקציה בשבוע האופנה גינדי תל אביב, הוא זכה גם בתחרות Vogue Talents for Asia של "ווג" איטליה בשיתוף עם עלית מודלס, ועיצב קולקציית קפסולה למותג סיני שהוצגה ביריד הנחשב Pitti Uomo בפירנצה, מהחשובים באירועי
אופנת הגברים. מבחינת נרגסי מדובר בקארמה, שרשרת אירועים חיובית שהובילה אותו להצלחה.״היה לי חלום להציג שם וקיבלתי מייל מהצוות שמזמין אותי להציג במימון שלהם. התערוכה עצמה מרגישה כמו שבוע של חג. לא ראיתי אנשים אופנתיים יותר משראיתי שם, אין דבר יפה מזה. זה היה מבחינתי רגע שיא בקריירה״.

איך היית מתאר את השנה החולפת?

״הייתה לי שנה מאוד רוויה וגורלית, כמעט כמו לקפוץ עשר מדרגות מבחינת הפרויקטים ושיתופי הפעולה. קיבלתי בעקבות זאת הכרה של עיתונאים ואנשי מקצוע והזמנות ממקומות לא צפויים כמו ערב הסעודית ודובאי. הייתי צריך לשלוח אותן דרך מדינות מעבר כמו תורכיה ופריז. זה מדהים בעיניי שזה מגיע למקומות כאלה. הפנטזיה שלי היא ששיח' סעודי יצטלם עם הבגד שלי וכאפיה. משמח אותי שדרך אופנה אפשר לחצות גבולות פוליטיים, זה גשר להכל״.

מה נראה ממך בשנה הקרובה?

"אני חש התבגרות והבשלה שבאות לידי ביטוי בקו העיצובי. אני מקווה לפתוח חנות משלי בקרוב שתפתח דלתות לקהל  ישראלי חדש".

clinique3

 

מתוך פרופיל האינסטגרם של אלירן נגרסי

מתוך פרופיל האינסטגרם של אלירן נגרסי

 

לרשימת הזוכים המלאה

המועמדים הנוספים בקטגוריית מעצב אופנת הגברים

טל שטרן – באמוס הצטרף השנה למותג תחת השם באמוס סקוור. מעצב חליפות מחויטות אלטרנטיביות ונועזות.
יוסי קצב – Sketch בוגר שנקר ומרצה במוסד בהווה. מעצב בגדים נינוחים, באיכות ובהקפדה יוצאות דופן.
יען לוי ותמר לוית – האחים מוסלין דגמי יוניסקס בפרופורציות לא שגרתיות הנמכרים גם בחו״ל.
מעוז דהאן – נובוריש דוג מזוהה עם סגנון סטריט. הציג השנה בשבוע האופנה בברלין.
שי שלום מתמקד בתפירת אופנה עילית בהזמנה אישית. השיק לאחרונה קולקציית תיקים ראשונה.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 877ee3d at 08:18:07