המכונית הפמיניסטית הראשונה?

| מאת: נועה לוי

אישה חכמה כתבה כבר לפני מאה שנה שכל אישה צריכה חדר משלה. מאה שנים אחרי אפשר להגיד שכל אישה צריכה מכונית משלה. מכונית שהיא תרגיש שנוצרה במיוחד בשבילה, שמעניקה לה בטחון וחופש, עוזרת לה כשצריך, שומרת על הילדים וגם סוחבת לה את התיקים. המכונית הבאה שלך תהיה מכונית פמיניסטית

  • https://atmag-static-timeout.netdna-ssl.com/media/2017/05/sizes/shutterstock_111245177_H_wo_680_382.jpg
כל אישה צריכה מכונית משלה. צילום: שאטרסטוק

תוכן שיווקי |  Audi

בגלל כל פעם שמישהו צעק לעברך "מי נתן לך רישיון?" וידעת עמוק בלב שאת חונה הרבה יותר טוב ממנו, בגלל כל פעם שכיוונו אותך לחניה למרות שלא שמעת את עצמך מבקשת, בגלל כל הפעמים ההן שראית את הפרצוף החושש של אבא שלך, כשהוא נותן לך את המפתחות לאוטו – בזכות כל אלה ועוד, האוטו הבא שלך לא יהיה סתם אוטו, אלא חלק בלתי נפרד מהמאבק שלך בפטריארכיה. מילה גדולה, אבל מה אכפת לך לחלום קצת.

אז הרימי אצבע אמצעית עם ציפורן צבועה בלק לעבר המראה הקדמית, כדי שנהגים מאחוריך, מלפנייך ומצדדיך יוכלו לדעת בדיוק מה את חושבת עליהם ותני גז. אבל גז נשי כזה, בטוח בעצמו, אה ובטיחותי – כי בטח גם יש לך ילדים באוטו.

חלק בלתי נפרד מהמאבק שלך בפטריארכיה. צילום: שאטרסטוק

חלק בלתי נפרד מהמאבק שלך בפטריארכיה. צילום: שאטרסטוק

כל אישה צריכה עוזר אישי

מכירה את זה שאת עושה מיליון דברים במקביל? מיילים לא מפסיקים להגיע לטלפון, קבוצת הוואטסאפ של ההורים לא שותקת, את מנסה להריץ בראש רשימת קניות ובדיוק משלבת לרוורס? ובכן, תחשבי שהאוטו שלך יצפצף כשרכב אחר יכנס לתוך שדה הראייה ״המת״ שלך. הדפיקות השכיחות וכמובן המרגיזות ביותר, הן ביציאה ברוורס, אז למה לא להשתמש בטכנולוגיה? כמובן שהרכב שלך כבר צריך להיות כזה שמסייע לך גם בכניסה לחניה, ולא כי את לא יודעת לחנות, אלא כי את אוהבת טכנולוגיה.

Now is Calling The all new Audi Q5

יציבה נכונה

נכון שאת לא צריכה אמצעים חיצוניים בשביל להרגיש חזקה ובשליטה, אבל מכונית שהיא בהגדרה יציבה על הכביש, תכפיל את התחושה הזו. כשלאוטו שלך יש מערכת הנעה שמחברת את כל ארבעת הגלגלים למערכת ההיגוי (ולא רק את השניים הקדמיים), יש לו יתרון ברור באחיזה על הכביש, ביציבות בזמן האצה ואף בפניות, עיקולים וסיבובים, ככה שגם בלי להתכוון תרגישי מלכת הכביש.

יציבה נכונה. צילום: אאודי יח"צ

יציבה נכונה. צילום: אאודי יח"צ

כשהילדים באוטו

בין אם את מנכ"לית של חברה גדולה או קטנה, מנהלת צוות גברים או גננת בגן ילדים – סביר שאת מסיעה ילדים לחוגים, זורקת אותם בבית הספר או אוספת אותם מחברים.

כך שמעבר לפונקציות הסטנדרטיות: כריות אוויר וחגורות בטיחות, את צריכה להרגיש בטוחה איתם ובלעדיהם ושתהיה לך מכונית שאת פשוט סומכת עליה. יש כבר מכוניות שיודעות למנוע תאונה בצורה אקטיבית ולהאט ואף לעצור בעצמן, כשיש חשש לתאונה. רכב ובו ילדים מאחור מאט כשהולך רגל או רכב מתפרץ לנתיב. כאילו יש עוד זוג עיניים שמביטות על הכביש ביחד איתך.

יש כבר מכוניות, כאן בישראל, שמצפצפות ומתריעות אם רכב אחר או רוכב אופניים מגיע בדיוק כשפותחים את הדלת. ובינינו, גם סתם מראות צד גדולות לשליטה מקסימלית במרחב שסביב הנהגת, הן לא דבר כל כך גדול לבקש.

חדר ארונות

מפתיע לראות שמקומות אחסון בבית הם עניינים "נשיים" בדרך כלל, אבל כשזה מגיע לאחסון ברכב פתאום כל גבר מתעורר. גברים רוצים בגאז' גדול. הם כבר רואים בו את המנגל לצד האוהל, סקייטבורד לצד האופניים של הילד או כורסא שיושבת בו בנוח, כשחבר יבקש עזרה בהובלה. כמובן, שלא בטוח שכל זה יתגשם.

ולמה את צריכה אוטו עם בגאז' גדול? בשביל התיק למכון או מזרן היוגה, בשביל התיק של הבריכה, התרמיל עם המצנח שלך, העליונית החמימה שתמיד טוב שיש, מקום לתיקים של הילדים, האופניים, הרולרס, הקניות מהשוק האורגני או מבוטיק הבגדים – הקטע הוא לזרוק מאחורה, האוטו מבפנים נשאר נקי ומרווח. זה נהדר כשיש ארונות לדחוף אליהם את הבלגן.

ואם כבר תא מטען גדול, אז שיהיה נוח לפתוח אותו – כי כשאת באה עם הסופר פלוס דוחפת את העגלה פלוס נותנת יד לילדה, פלוס מדברת בטלפון, אין דבר יותר מרגיז מלחפש את כפתור הפתיחה הנסתר בדלת האחורית, בטח כשאת מנסה לעשות את זה עם המרפק. דמייני שאת מעבירה רגע רגל מתחת לדלת הבגאז' והיא נפתחת. בלי ידיים! גם כזה כבר יש.

אם כבר תא מטען גדול, אז שיהיה נוח לפתוח אותו. צילום: שאטרסטוק

אם כבר תא מטען גדול, אז שיהיה נוח לפתוח אותו. צילום: שאטרסטוק

מלכת המדבר

בואי נודה, נהיגת שטח זה לא רק לגברים. אז טיולים במדבר הם אולי לא הבחירה האינטואיטיבית של חבורת הבנות שלך לחופשה האולטימטיבית, אבל מי אמר שאם את לא בעניין לא מגיעה לך האופציה? האופציה לברוח "דרך השדות" בפקקים או האופציה להוריד את הילדים עם הפיקניק כמעט עד לחוף (רק במקומות שמותר עם הרכב, כמובן) או לבקר אותם במחנה הקיץ, והאופציה להראות לכולם שגם את יכולה להשאיר אבק מאחור.

ובתור אישה שלא אוהבת חירטוטים, והתכלס בשבילה הוא העולם כולו, גם האוטו שלך צריך להיות כזה. עם טכנולוגיה שעובדת בשבילך – לא את בשבילה – ובלי כפתורים סתם שיגרמו לך להרגיש קלולסית באוטו של עצמך.

ועכשיו, שיבוא זה שיחשוב שאת צריכה עזרה בחניה.

The all new Audi Q5 עכשיו בישראל

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 0f00216a3828e at 17:54:56