Woman's Power 2017

| מאת: יוזמת ועורכת הפרויקט: חן רוטנברג

תוכן שיווקי | חיים בסטייל 

סוזי עוזסיני ארניה

עורכת דין וסנגורית פלילית, עוסקת בכל קשת התיקים הפליליים. ותק: 20 שנה

סוזי עוזסיני ארניה. צילום: יח"צ

סוזי עוזסיני ארניה. צילום: יח"צ

איך התחלת את דרכך המקצועית?

״סבי ז"ל היה איש עסקים ממולח ומצליח אשר אמר לי בהיותי בת חמש, כי כשאגדל אהיה עו"ד משום שכבר אז הייתי דעתנית ושוחרת צדק. לאחר לימודיי באוניברסיטת ת"א, התמחיתי בביהמ"ש המחוזי בהרכב פשע חמור. מהר מאד נכבשתי אל תוך עולם המשפט הפלילי על כל הדרמה ודיני הנפשות שבו, ומשם נסללה דרכי לעבודה בתחום זה כשכירה במשרד פלילי ותיק, ותוך מספר שנים ספורות – כעצמאית. אני בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת ת"א וכן תואר שני מאוניברסיטת נורת'ווסטרן –שיקגו, אותם סיימתי בהצטיינות. לאחרונה התחלתי בהליכים לצורך לימודי הדוקטורט. בנוסף, אני מכהנת כיו"ר ועדת חקיקה (פלילי) ארצית בלשכת עורכי הדין וכן יו"ר ועדת תלונות שווא״.

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

״בילדותי, התגוררנו תקופות ארוכות בחו"ל ולכן אני דוברת חמש שפות באופן רהוט (צרפתית, אנגלית, טורקית, ספרדית ועברית). אני מייצגת לקוחות רבים דוברי שפות זרות. נאשמים שהינם עולים חדשים או זרים נמצאים בעמדת נחיתות מובנית ביחס לנאשמים ישראליים ועבורם אני לא רק סנגורית, אלא גם אשת אמונם ונציגת תרבותם. אני מסורה באופן טוטאלי ללקוחותיי, בין אם אנשי שררה במערכת השלטון ובין אם בשולי החברה. אני מקפידה לשלב את הידע שלי בתחום המשפט הפלילי ואת הידע שרכשתי בתחום המשפט הציבורי והבינ"ל, הן בעשייתי הציבורית הן בעבודתי כסנגורית״.

ספרי לנו על רגע מכונן במהלך הקריירה

״שחרורו המוקדם של הנשיא לשעבר קצב היה רגע משמעותי בקריירה שלי. כמי שלוותה את צוות ההגנה שלו, סברתי כי עיקרון השוויון בפני החוק מחייב את שחרורו המוקדם, בשל עמידתו בקריטריונים הקבועים בחוק. טענתי כי הוא הופלה לרעה אך בשל מעמדו הרם וכן ציינתי במאמר מקצועי שכתבתי בעניין ופורסם בביטאון לשכת עורכי הדין, כי חרטה אינה מהווה תנאי שבלעדיו אין לשחרור מוקדם ממאסר. עמדתי על דעתי על אף היותה בלתי פופולארית. לשמחתנו, ועדת השחרורים נעתרה לבקשת הנשיא לשעבר והורתה על שחרורו המוקדם, תוך ציטוט מאמרי בהחלטת השחרור״.

עצת זהב: ״כשאת מונעת מתחושת שליחות, העבודה אינה רק "עבודה" כי אם מסע חיים. כל תקרות הזכוכית ניתנות לניפוץ״

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

״כמי שרצה למרחקים ארוכים, למדתי על גופי כי עליי להתאים את עצמי למסלול הריצה. כך גם בחיים עצמם. כשהחיים מזמנים מספר דרכים שונות, אבחר, כלשונו של רוברט פרוסט, בדרך שהלכו בה פחות״.

ז'בוטינסקי 5, רמת גן  |  052-2582662  | מייל – susie.ozsinay@gmail.com   |  פייסבוק

סמדר וינברג

(56), עורכת דין, נוטריון ומגשרת – מתמחה בענייני משפחה וירושה, אם ל-5 ילדים

סמדבר וינברג. צילום: עמיר צוק | שיער: זאק | איפור: מרום טל וינשנק

סמדבר וינברג. צילום: עמיר צוק | שיער: זאק | איפור: מרום טל וינשנק

איך התחלת את דרכך המקצועית?

״בחרתי במקצוע בזכות אבי ז"ל, איתן גרונדלנד ההרוג היחיד במלחמת המפרץ הראשונה, שהיה מודע ליכולת הביטוי שלי ולמלחמות הצדק, שניהלתי מגיל צעיר. את ההתמחות עשיתי תוך כדי גידול והנקת בתי הבכורה חן שנסעה איתי למשרד שבו עבדתי בצפת חודשים ארוכים, וממש ינקה "משפטים". את המשרד שלי כעצמאית פתחתי מיד עם קבלת הרישיון בגיל 24״.

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

״משרדנו הוא משרד בוטיק ועסק משפחתי-נשי, מה שיוצר גאוות יחידה ותחושת בית ומשפחה. לעיתים השופטים אומרים בביהמ"ש במקום "משרד עו"ד וינברג פה" – "משפחת וינברג כבר פה", אני ובנותיי עוה"ד שיר וינברג ועוה"ד חן וינברג-טל עובדות יחדיו. בת נוספת, ליתן וינברג מנהלת את המשרד. כמו כן יש לי הכשרות נוספות: מאסטר במנהל עסקים, הכשרות פרא-משפטיות בתחומים של פסיכולוגיה, קאוצ'ינג ומיסטיקה, מה שמשלים את הכלים המשפטיים הנדרשים בפרט כשמדובר בפירוק/סכסוך בתוך המשפחה. אני ובנותיי בעלות הכשרה כמגשרות ומסייעות למצוא פתרונות ולהקטין את משך הסכסוך ועוצמתו. אם דרך השלום אינה נסללת, אנו יודעות גם להיאבק עבור הלקוח ואם צריך גם בממסד. לי יש רקורד ומיתוג של "לוחמת"… ולא בכדי״.

ספרי לנו על רגע מכונן במהלך הקריירה

״ייצגתי לקוחה שהייתה אישה חזקה ושולטת, אשר עברה אירוע מוחי והפכה לשבר כלי. בעלה מאס בה וסילק אותה וילדיה שיתפו עימו פעולה. בתהליך משפטי ארוך היא קבלה את כל זכויותיה ועברה תהליך העצמה כך שחדלה להיות "חסויה" וחזרה לעצמאות, חרף מגבלות קוגנטיביות ופיזיות שנותרו בה. הרגע שהיא נכנסה למשרד לבד באופן עצמאי עם אישור בית משפט שזכתה מחדש להיות כשירה עפ"י דין לאחר שזכתה לקבל את חלקה ברכוש המשותף ואת דמי שימוש – היה בהחלט רגע מכונן״.

עצת זהב: ״האמיני שאת יכולה, אל תקשיבי לזוללי אנרגיה ומרפי ידיים, והעיקר לא לפחד לצאת מאזורי נוחות, מכישלון או מנושאי תפקידים בכירים״

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

״משחקת עם נכדים, ומקימה עם בנותיי אלטרנטיבה משפטית למערכת המשפט, לפחות בתחום המשפחה. לצערי המערכת לוקה בחוסר מקצועיות, סחבת, קשרים ופוליטיזציה. הדבר פוגע באמון הציבור ומייצר צורך ברה- אורגניזציה  ו/או באלטרנטיבה״.

ראול וולנברג 18 א׳, תל אביב  050-7709501,  03-5466011  |  בניין לב העיר, קרית שמונה  04-6950955  | אתר | מייל – swlaw@bezeqint.net

רחל מלכה

בעלים ומנכ״ל משותף בחברת ״מעוז דניאל", מובילה את תחום ההתחדשות העירונית ותמ״א 38 בחברה

רחל מלכה. צילום: יח"צ | ביגוד: רות אטליה

רחל מלכה. צילום: יח"צ | ביגוד: רות אטליה

איך התחלת את דרכך המקצועית?

״לפני 27 שנים הקמנו שותפי לחיים פיני ואני חברת בנייה שעסקה בביצוע. בשנת 1993 עברנו ליזמות, אנו נוהגים כמאמר המשורר "מהו לעמול באהבה? "לבנות הבית ברגשת הלב כמו נועד הוא לאהוב שיחיה בתוך כתליו" ואכן בכל פעם שאנו מוסרים דירה כמו ליקיר נפשנו….כאשה שמגדירה עצמה פטריוטית, אני רואה בתחום הנדל״ן הזדמנות לקחת חלק בבניית הארץ ופיתוחה. בנוסף האפשרות לשדרג לאנשים את איכות החיים גורמת לי סיפוק״.

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

״לכל פרויקט אני מביאה את עצמי ללא מסכות, את הרכות והנעימות לצד החלטיות, את התחושה האישית והחברית, ללא אגו ותככים. אני דוגלת בגישה ישירה, תקשורת בינאישית וסיוע בכל תחום. אני מקפידה לגלות אמפטיה, הבנה והקשבה. הלקוחות מפקידים בידי את כל הונם ורכושם, ואני מתייחסת לזה בחרדת קודש״.

ספרי לנו על רגע מכונן במהלך הקריירה

״זה כמו לשאול איזה ״ילד אוהבים יותר?״ – אני גאה בכל פרויקט שבניתי!. כולם היו בניי״.

עצת זהב: ״מעולם לא עסקתי ברצון להתעשר. תמיד קמתי  בבוקר במטרה לעבוד ולהתפרנס בעבודה קשה, תוך שמירה על עקרונות של יושרה פנימית. אני מאמינה שזו הגישה שבעזרתה ניתן להצליח״

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

״אומרים שכשאנחנו מתכננים תכניות אלוהים צוחק. אני חיה את היום בהודיה, מייחלת ומאחלת לי ולשותפי לחיים ולילדינו שהצטרפו לעסק, לחוות חוויות משותפות ככל שניתן ולהצליח בכל תחום״.

משה לוי 11 (בית UMI קומה 10), ראשון לציון  |  03-9525859  | אתר |

סיון כהן

(37), עורכת דין בתחום דיני משפחה וירושה וגישור

סיון כהן. צילום: יח"צ

סיון כהן. צילום: יח"צ

איך התחלת את דרכך המקצועית?

"במהלך לימודי המשפטים, החלטתי לנסות את תחום המקרקעין, והתחלתי טרום התמחות בתחום זה. כעבור זמן קצר מאוד, הבנתי שניירת וטופסיאדה הם לא בשבילי, והחלום שלי הוא לעסוק עם דיני נפשות, לעזור לאנשים ברגעים המכריעים של חייהם, ללוות אותם ברגע המכונן הזה בחייהם. בצבא הייתי משק"ית ת"ש, ולכן רציתי להמשיך באותו קו של דיני הנפשות. שאפתי לעבור את התמחותי בבית המשפט לענייני משפחה, ומאחר ואני תמיד משיגה את שאיפותיי-אכן התקבלתי להתמחות אצל כב' השופטת בדימוס חנה ריש רוטשילד. מאז, ובמשך 13 שנה, אני עוסקת רק בתחום זה. בשנתיים הראשונות של הקריירה שלי, עבדתי במשרדים הגדולים, כאשר מכל אחד לקחתי משהו, על מנת להקים משרד משלי, מקצועי ובקיא בכל רזי התחום של דיני המשפחה".

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

"משרדי הוא משרד בוטיק. הלקוחות שמגיעים למשרדי, מגיעים כי הם באו אליי ושמעו עליי, ולא מקבלים בסופו של יום מענה ממתמחה, או מעו"ד שרק התחיל את דרכו המקצועית (מבלי לזלזל חלילה באף אחד). אופי המשרד מאפשר לתת לכל לקוח את היחס שמגיע לו, תוך ליווי מקצועי, עד לסיום ההליך המשפטי ואף לאחריו".

ספרי לנו על רגע מכונן במהלך הקריירה

״בתחילת הדרך, ניהלתי תיק גירושין, של זוג צעיר עם שני ילדים קטנים. התיק היה סבוך ומורכב, וניהלנו מלחמות עולם על כל דבר ועניין, לרבות על מכשיר התמי 4. באותו רגע, יצאתי מכובעי כעו"ד, והתבוננתי כצופה מהצד. חשתי חמלה על הצדדים, אך בעיקר על ילדיהם, ומכאן לקחתי מסר עמוק לחיי האישיים- אין טעם להילחם, מי שנפגע בסופו של יום זה הילדים. זה עזר לי לקבל פרופורציות על חיי הנישואין, ולדעת להעריך את מה שיש, וכמה חשוב לשמר את הקיים. לכן, כשמגיעים למשרדי, אני תמיד מציעה ראשית את החלופה של הגישור, אך כמובן שבמידת הצורך, אני לביאה למען לקוחותיי, על מנת להשיג עבורם את הטוב ביותר״.

עצת זהב: ״אם את חולמת על זה תעשי את זה. עדיף כישלון מפואר, מחלומות במגירה"

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"באותו מקום, רק עם עוד חמש שנות ניסיון".

בר כוכבא 23, בני ברק | 050-3644228 , 03-5447788 | אתר | מייל – office@sivanc-law.co.il

יעל ורד

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני משפחה וירושה

יעל ורד. צילום: יח"צ

יעל ורד. צילום: יח"צ

איך התחלת את דרכך המקצועית?

״לאחר קריירה מוצלחת כמרצה ואשת חינוך, החלטתי להפסיק את לימודי הדוקטורט וללמוד משפטים. את התמחותי עשיתי בפרקליטות דרום בתחום הפלילי אך במהרה הבנתי שבאמצעות כישוריי, יכולותיי ומקצועיותי אני יכולה לסייע ולתמוך לאנשים הנמצאים במשבר קשה ובכך אמשיך את החינוך שקיבלתי והאמנתי בו והוא עשייה חברתית. מיד לאחר ההתמחות פתחתי משרד עצמאי בהרצליה, המשרת לקוחות בכל אזור השרון והמרכז בתביעות גירושין, עריכת הסכמי ממון טרום ובמהלך הנישואין, הסכמים בין ידועים בציבור, הסכמי גירושין, צוואות, ירושות ועוד״.

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

״המשרד הינו משרד בוטיק העוסק בכל הקשור לדיני אישות – ייצוג בבתי הדין הרבניים ובבית המשפט לענייני משפחה. המשרד מעניק טיפול אישי, מהיר, אדיב כאשר אסטרטגיית ניהול התיק והצבת היעדים נקבעת רק לאחר בחינה מדוקדקת של הנתונים הספציפיים בכל תיק, תוך התייעצות עם הלקוח ולאחר הבהרת כל ההשלכות והתוצאות האפשריות ללקוח. המשרד מאפשר טיפול והדרכה עם אנשי מקצוע במהלך המשבר.  אדם הפונה למשרדי הינו במשבר, בלבול, פסימיות, חוסר מוצא ופחד מפני העתיד ובמיוחד חוסר ידיעה לגבי יכולתו להתמודד ומה ביכולת עו"ד לעזור לו מבחינה משפטית ותמיכה אישית״.

ספרי לנו על רגע מכונן במהלך הקריירה

״לשמחתי ישנם מקרים רבים כדוגמת: מאבק למען תינוקת והשבתה למשפחתה במקום הליך אימוץ. סכסוך ירושה קשה בין אחים המסתיים בפשרה, גבר או אישה המגיעים למשרד בייאוש, כאוס וחרדה ובמהלך הסכסוך עוברים תהליך העצמה״.

עצת זהב: ״לא לפחד לחלום, לעשות שינויים, להציב מטרות וללמוד. אני אומרת זאת מניסיוני האישי כבעלת משפחה ושלושה תארים אקדמיים״

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

״ממשיכה לנהל ולפתח את המשרד במקצועיות  וממשיכה בעשייתי החברתית והמשפחתית״.

בן גוריון 33, הרצליה  | 09-7667020 , 052-2717759 |  מייל – yaelvered@bezeqint.net

רויטל ולדמן-דוידי

(36), אדריכלית ויועצת נגישות מבנים, תשתיות וסביבה. נשואה + 3 ילדים

רויטל ולדמן-דוידי. צילום: יח"צ

רויטל ולדמן-דוידי. צילום: יח"צ

איך התחלת את דרכך המקצועית?

"האהבה שלי לאסתטיקה וסימטריה, משכה אותי  ללימודי אדריכלות. מאז שאני זוכרת את עצמי, נמשכתי לעולם העיצוב והתכנון על שלל היבטיו. תמיד סיקרן אותי תכנון החלל ביחס לסביבה ומה שבניהם".

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

"אני נמצאת בעסקי הגשמת החלומות, מאמינה שהפרטים הקטנים הם המרכיבים את השלם, לוקחת את החלומות של הלקוחות שלי ויוצרת מהם מציאות. הבית שלנו הוא המקום שאליו אנחנו מגיעים כדי לטעון מצברים, לחשוב, להיות. לכן חשוב לי להכיר את הלקוחות שלי בתחילת תהליך התכנון. הבתים שאני מתכננת, מתאימים לצרכים ולחלומות של בעליהם.  המשרד מתמחה גם בתכנון אדריכלי, תוך התחשבות בצרכים של אנשים בעלי מוגבלויות. כמו כן המשרד עוסק בתכנון דירות יוקרה, בתים פרטיים והסדרת נחלות חקלאיות, ייעוץ נגישות למבני ציבור ועסקים פרטיים".

ספרי לנו על רגע מכונן במהלך הקריירה

"כל פרויקט הוא הבייבי הפרטי שלי ולכן כל התחלה וסיום הוא רגע מכונן. כשהלקוחות נכנסים לבית ורואים איך החלום והרעיון מתורגם למציאות בביתם, זהו רגע של תחושת סיפוק ענקית".

עצת זהב: "אני מאמינה שהמפתח להצלחה ולהגשמה עצמית הוא בחירה בנתיב מקצועי וקריירה לפי נטיית הלב"

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"אני אוהבת את מה שאני עושה ולכן אני מאחלת לעצמי להמשיך לתכנן ולעצב באותה התשוקה, כפי שאני עושה זאת כיום וכמובן להתנסות בפרויקטים חדשים ומגוונים בתחום".

כפר-קיש, נוף תבור | 052-8195188, 04-6769437  | revital630@gmail.com | אתר

לאה ציגנלאוב

עו"ד וטו"ר, בעלת משרד המתמחה בדיני משפחה, ירושות, צוואות, עזבונות  והסכמי ממון

לאה ציגנלאוב. צילום: יח"צ

לאה ציגנלאוב. צילום: יח"צ

איך התחלת את דרכך המקצועית?

"כבעלת תואר שני במזרחנות, עסקתי בתחום החינוך, במשך שנים רבות, כמורה לערבית וכמחנכת בכיתות י"ב. בתיכון הדתי לבנות בחיפה. לפני כעשרים וחמש שנה, הוצע לנשים אקדמאיות דתיות, בחסות מדרשת לינדנבאום להצטרף ללימודים לקראת קבלת הסמכה לטוענות בית דין, תחום שהיה בשליטה גברית מוחלטת. נמניתי על המחזור הראשון. שררה אוירה של חדשנות. מחד, הנשים היו חדורות בהרגשה, כי, הן שותפות לפריצת דרך, והיתה התמסרות יוצאת דופן להתמודד עם החומר הנלמד, ומאידך, גם לרבנים שלימדו, היה זה המפגש הראשון, ללמד נשים סוגיות מורכבות בדיני אישות. במשך שלוש שנות הלימודים, ליוותה אותנו הידיעה, כי, הלימודים עדיין לא הוכרו , ותעוכב האפשרות לגשת לבחינות. האישור ניתן ממש שעות לפני קיום הבחינה. אחוזי ההצלחה של הנשים היה גבוה ביותר, והדהים את כל הספקנים. הופעתן של הנשים, בבתי הדין הרבניים, התקבל בתחילת הדרך בהרמת גבה והרבה ספקנות. הגשת כתבי בית דין מלווים בטענות הלכתיות, כמו גם, טענות בעל פה בעת הדיונים, לא התקבלו כדבר של מה בכך. הזמן פעל לטובתנו, והיום לאחר כ 25 שנים, בתי הדין הרבניים מודעים היטב לערך המוסף שטוענות בית הדין הוסיפו למערכת. במרוצת הדרך, ולאחר שהוקמו בתי המשפט לענייני משפחה, השלמתי את השכלתי המשפטית, וסיימתי בהצלחה את לימודי המשפטים".

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

"משרדנו מתמחה, במתן שירותים בדיני משפחה, הסכמי ממון, ירושות, צוואות, ועיזבונות. תחום דיני משפחה, מורכב מאוד מבחינה אמוציונלית. הלקוחות המגיעים למשרד בשעה הקשה ביותר בחייהם.רוויים אמוציות, מלווים בתחושות אכזבה, משבר נפשי ורצון לנקמה. עוד בתחילת דרכי הצבתי לעצמי כלל, לא לנצל את מצוקת הלקוח, ולאפשר לו לפעול על פי ההיגיון , ולא עפ"י האמוציות.כאשת חינוך במשך שנים רבות, אני מקפידה לראות ראשית את האדם שמולי. להרגיע, ללוות, ולתמוך ככל האפשר. לא למכור אשליות, ולא להבטיח תוצאות, שלעולם לא יתממשו. הדאגה העיקרית שלי הינה למזער נזקים ומשברים הנפשיים שילדיהם חווים״.

עצת זהב: "להיות קשובה, להשקיע את נפשך ונשמתך בכל לקוח, להתעדכן מדי יום בכל פסקי הדין החדשים ולתמוך ברגעי המשבר הקשים".

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"אני מאמינה בדרכי, ומקווה להתמיד ולהמשיך בדרך שהצבתי לעצמי".

ירושלים 4, חיפה |  04-8670342 |  lea_z@bezeqint.net

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 14:54:07