בלב ליבה

| שירלי ברודר

זוהר ליבה משחקן, מדגמן וחולם לעבוד עם אלמודובר

התחיל את דרכו

כדוגמן באירופה

לא רק דוגמן

גם שחקן

העתיד צופן

תפקיד בסרט קולנוע

לאן שלא תזפזפו, זוהר ליבה שם. הגבר המסוקס, שאפילו האמהות שלנו התאהבו בו בזכות הכל דבש, מציץ אלינו מכל ערוץ ובכל ברייק פרסומות. זוהר, שהחל את הקריירה שלו כדוגמן באירופה כי כאן לא כל כך רצו אותו (?!), מחזיר עכשיו לכולם, ובגדול. הוא מאמין באהבה, אבל אין לו הרבה זמן לזה, הוא מדריך פילאטיס, אבל רק באופן פרטי, הוא עמוס בפרויקטים ואין לו רגע דל, אבל עכשיו הוא כאן כדי לחשוף בפנייך כמה פרטים מעניינים על עצמו.

איך התחלת עם כל התחום של השואו ביז?

"התחלתי עם דוגמנות באירופה. אחר כך הייתי בצ'ילה ואז חזרתי לארץ ללמוד עיצוב תעשייתי. על הדרך נרשמתי לסוכנות הדוגמנים של עופר רפאלי, אחרי שאף סוכנות אחרת לא רצתה אותי. רפאלי שלח אותי ליוון בחופשת הקיץ עד תחילת הלימודים, ובסוף חזרתי אחרי שנה. פספסתי את שנת הלימודים ובינתיים אני לא מתכוון להירשם שוב. אחרי השהות ביוון נסעתי לעבוד באיטליה ובספרד. נהניתי מאוד, טיילתי וחוויתי המון חוויות. לא הייתי דוגמן-על ולכן נותר לי זמן לצאת למסיבות, להכיר אנשים וללמוד שפות".

אז איך הגעת למשחק?

"כשחזרתי מחו"ל עשיתי תפקיד בסדרה ג'וני בערוץ 2, שם הכרתי את איציק כהן שמאוד עודד אותי להמשיך בתחום. התחלתי ללמוד משחק אצל אורית שר. הרגשתי שהדוגמנות קצת מעיקה עליי ומקבעת אותי, ולכן רציתי לפתוח לעצמי עוד אופציות. לא הכל היה ורוד והיו תקופות שבהן לא הייתה לי עבודה. לפעמים חיכיתי חצי שנה ויותר בין תפקיד לתפקיד. בתקופות האלה לא עשיתי הרבה, חוץ מלעבוד בגננות וכברמן. לקח לי זמן להתברג בתחום, אבל אני מאמין בלעשות את הדברים לאט לאט – הקצב הזה טוב לי. לא הייתי מחזיק מעמד לאורך זמן אם זה לא היה באיזי".

התפקיד הראשון שלך היה בתור הומו. לא הייתה לך בעיה עם זה?

"ממש לא. שיחקתי את החבר של יונתן קוניאק בג'וני. אני מאוד משוחרר ויודע בדיוק מה אני אוהב. דמות ההומו לא הטרידה אותי ולא הלחיצה אותי. נורא נהניתי בצילומים. איציק כהן ויונתן קוניאק היו לצידי לאורך כל הדרך. לא שמעתי את התגובות על התפקיד הזה, כי ישר נסעתי שוב לחו"ל לדגמן".לאן שלא תזפזפו, יש סיכוי גדול שתראו אותו
לאן שלא תזפזפו, יש סיכוי גדול שתראו אותו

אם זה לא הספיק, תפקיד הפריים טיים הבא שלך היה כגבר מכה בטלנובלה בע"מ…

"זו הדמות שהיה לי הכי קשה לשחק. כל ערב, כשחזרתי הביתה מהצילומים, הייתי בוכה. בתקופה הזו גם נפרדתי מחברה שלי… אז הייתי בדאון רציני. נורא נהניתי מההשתתפות בסדרה, אבל זה השפיע עליי רגשית. אחרי כל טייק שאלתי את הדס ששיחקה לצידי אם היא בסדר".

שיחקת בטלנובלות וגם בפרויקטים איכותיים כמו הבועה והכל דבש. מה אתה מעדיף?

"זה לא ממש משנה לי – אני הולך עם הדמות, אם זה טלנובלה ואם זה סדרה 'איכותית'. אם הדמות מאתגרת אותי אני נהנה לשחק. למרות מה שחושבים, לכתוב טלנובלה זה לא כל כך פשוט – זו תעשייה שלמה וזה דורש המון השקעה. אולי תקציב ההפקה זול יותר, אבל גם זה אמנות. אם התפקיד מעפן, אני לא אעשה אותו, גם אם זה פרויקט עם במאי נחשב. צריך רק לזכור שישראל זה לא הוליווד, ואני גם עוד לא כזה שחקן ותיק שיכול לברור תפקידים על פי התקציב והאיכות. עד היום נהניתי מכל מה שעשיתי. אני מאמין שכל מה שצריך לקרות קורה, ושמה שלא צריך להגיע אליי – יגיע למישהו אחר".

מה עם תיאטרון? ניסית את התחום הזה?

"אני מת לשחק בתיאטרון! אני בדיוק עובד עכשיו עם השחקנים ישי גולן ועידית טפרסון על פרויקט מסוים, והם מנסים לשכנע אותי לנסות את מזלי בתיאטרון, אבל מי ייקח אותי? בסופו של דבר לא למדתי משחק ואני דוגמן שהפך לשחקן. זה לא מספיק".

איך אתה מתמודד עם החשיפה ועם רדיפת הפפראצי?

"היום כבר לא רואים אותי כל כך הרבה במדורי הרכילות. רוב הזמן אני בבית, עם חברים או בעבודה. לא נכנסתי לתחום הזה בגיל מאוד צעיר, אז החשיפה לא מסנוורת אותי ואני שומר על פרופורציות. חוץ מזה צריך לזכור שהכל אבק ברוח, הדברים עוברים. אני מעריך את צלמי הפפראצי ואת אתרי הרכילות. אני חושב שהם עושים עבודה טובה. אני לא אקבל תפקידים בגלל החשיפה במדורי הרכילות, אבל להישאר בתודעה זה נחמד".

עכשיו אתה עושה את הקמפיין ל-ML. מה לגבר חטוב כמוך ולבגדי גברים במידות XL?

"החברה רוצה לפנות לפלח שוק רחב יותר, מעבר לקהל המידות הגדולות, שבקרבו הם ידועים. אני נבחרתי כפרזנטור מכיוון שאני מייצג, בעיני החברה, את הגבר הישראלי שלא מתיימר להיות מה שהוא לא. זהו הגבר שהלך אולי קצת לאיבוד עם כל ההתחברות לצד הנשי והמטרוסקסואליות. אני חושב שאפשר להתחבר לצדדים רגישים שבך גם בלי להוריד שערות מהחזה ולסדר גבות. אני מאמין שכל אחד יכול להיות מה שבא לו, ושהכי חשוב שהוא יהיה מחובר לעצמו. אצלי זה קיים. אני בנאדם מאוד שורשי. אבא שלי היה חקלאי וגדלנו בבית על ערכים של משפחתיות ואהבת הארץ. קשה למצוא את זה היום בעולם שבו אני חי, ולכן אני מאוד משתדל לשמור על האמת הפנימית שלי. אני חושב שזה מה שאהבו בי, ואני שמח שזה קרה, כי כיף לי לחזור לדגמן".

על מפורסמים

תכניות לעתיד?

"אני מצלם עכשיו את האי לערוץ הילדים, ויש עוד כמה פרויקטים בדרך".

מה אתה מאחל לעצמך?

"קודם כל המון בריאות ויצירה, ובעזרת השם גם להגיע לספרד ולעבוד עם אלמודובר ושאר הבמאים הנפלאים שיש שם. זהו החלום שלי".

ומה עם אהבה?

"אני רומנטיקן, וכשיש לי חברה אני משקיע בה המון. אני טוטלי בזוגיות כמו במשחק. כרגע אני לא יכול לתת לאישה מה שהייתי רוצה להעניק לה, כי הראש שלי במשחק ואני מתמקד ביצירה. אבל באופן כללי אני בעד אהבה. זוהי המהות".

 

מתוך: מגזין COSMOPOLITAN

לעשיית מנוי, לקבלת גיליון מתנה

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 0f00216a3828e at 02:20:59