לישון באמצע שמורת טבע

| מאת: יותם יעקבסון

סינמון לודג' הבראנה שבסרי לנקה יושב במעין שמורת טבע קטנה ומלאה בהפתעות: מאות מיני עופות, פרפרים מרהיבים, צמחים אורגניים למאכל והכל עטוף בירוק. בואו לראות

חופה של ענפים בסרי לנקה. צילום: יותם יעקבסון

מתוך המים הרדודים ליד שפת האגם צומחים ועולים גזעים תמירים ועבים, והם נפרשים לחופת ענפים כבדה הנושאת מעליה צמרת ענקית. גזעיהם העצומים, המחוזקים על ידי שורשי תמיכה מתרחבים, משתקפים במים המרצדים ויוצרים מראה מהופך מרהיב. מהגדה נשקפים שפע של עופות מים. כמה מהם שוחים ושוברים את ההשתקפות, ואילו אחרים עומדים להם על הגדה, פורשים כנפיים לייבוש או תרים אחר טרף מזדמן.

המראה הנפלא הזה מחכה לכל מי שצועד אל קצה הגן רחב הידיים של סינמון לודג' הבראנה (Cinnamon Lodge Habarana), הקרוי על שם העיירה הבראנה במרכז סרי לנקה שבה הוא שוכן.


השתקפות מרהיבה באגם שבסינמון לודג' הבראנה. צילום: יותם יעקבסון

סודות הקינמון

העיירה נמצאת בסמיכות יחסית לכמה מאתרי התיירות המרכזיים באי: שתי ערי הבירה הקדומות אנורדהפורה (Anuradhapura) ופולונרואה (Polonnaruwa), ארמון סיגיריה (Sigiriya) הניצב בראש מצוק גרניט עצום, אתר המערות הבודהיסטיות דמבולה (Dambulla) ושמורת הטבע מינרייה (Minneriya National Park), הידועה בעיקר באוכלוסיית הפילים הגדולה שבה.

מלון סינמון הוא בלי ספק אחד הטובים בעיירה. חדרי המלון נמצאים במבנים דו-קומתיים הפזורים על פני שטח נרחב ובו גן מרהיב ותעלות מים. החדרים כולם גדולים ומרווחים. מדי לילה מניחים עובדי המלון כתובת עשויה עלים ופרחים על המיטות, ולפליאתם של המתארחים הם מעצבים את המגבות המקופלות בצורות של בעלי חיים.

חדר האוכל של המלון פתוח למחצה ונשקפים ממנו הגן והבריכה, שנראית כאבן טורקיז בלב כל הירוק. המבקרים מתענגים בעיקר על חדר הקינוחים, שהוא מעין ויטרינת זכוכית ענקית מקוררת. כמעט כל היוצא ממנה מחזיק בידו צלחת גדושה במיני מתיקה. וכמובן, יש במקום גם מרכז ספא עם שלל טיפולים.


בריכה שנראית כאבן טורקיז. צילום: יותם יעקבסון

להתעורר בלב הטבע

אבל עיקר קסמו של המלון הוא היותו נטוע בלב אזור בר, במעין שמורת טבע קטנה וגדושה בהפתעות. בשטחו צומחים כ-1,700 עצים, והגן הוא בית גידול פורה לבעלי חיים. עוד קודם לזריחה מהדהדת בגן שירת ציפורים קסומה. קשה להתחקות אחר מקור הצלילים הקסומים, ולעתים קשה להאמין שציפורים כה קטנות מפיקות קול רם כל כך.

מדי בוקר אפשר להצטרף לסיורי צפרות בליווי צפר או אקולוג מומחה. מגוון מיני העופות הנצפים בתוך זמן קצר מפתיע תמיד (בשטח המלון נצפו 138 מיני עופות). לצד העופות יש המוני פרפרים, שלפעמים נדמה שהם מתקשים לעוף בשל גודל הכנפיים. ברק הצבעים המתכתיים של כנפיהם מסנוור ממש.


זהירות מהזנב – לטאת כוח בשטח המלון. צילום: יותם יעקבסון


לטאת כוח באורך של מטר וחצי. צילום: יותם יעקבסון

בין הרים ובין סנאים

בשטח המלון חיים גם סנאי קרקע קטנים, שמתקרבים אל בני האדם כדי לאכול מידיהם, וסנאי עצים גדולים. לא נדיר לראות גם לטאות כוח (Varanus salvator) גדולות, שאורכן כמטר וחצי, חוצות את מדשאות המלון, מטפסות על אחד העצים או שוחות במים.

בכמה מטיולי ההליכה מגיעים עד לקצה שטח המלון, אל משתלות שגדלים בהן צמחים אורגניים המשמשים במטבח. מי שבכל זאת רוצה לצאת קצת מגבולות המלון יכול לצאת לטיול ברגל או להזמין בדלפק הקבלה טיול על גב של פיל, וליהנות מסיור שאורכו כשעה ואף יותר אל עומק שמורת מינרייה הסמוכה.

מידע מעשי

איפה: בשולי העיירה הבראנה
הגעה: אפשר להגיע אל הבראנה מקולומבו (Colombo), כ-180 קילומטר מדרום-מערב לעיירה, או מקנדי (Kandy), השוכנת כ-100 קילומטר מדרום להבראנה, בתחבורה ציבורית או במכונית שכורה.
מחיר: 282-218 דולר לזוג ללילה (בהתאם לעונה), אבל יש גם חבילות המוצעות באתר האינטרנט.
טלפון: 94-662270011
עונה מומלצת: נובמבר-מרס.
טיפ לדרך: לטאות הכוח השוכנות באזור המלון מעניינות מאוד, אבל מוטב להימנע מלהתקרב אליהן יתר על המידה או להרגיז אותן, שכן הצלפת זנב של לטאה כזאת מכאיבה מאוד.
לאתר

יותם יעקבסון – חבר מערכת "מסע אחר", מורה דרך בארץ, בסרי לנקה וביתר ארצות אסיה. לאתר

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 877ee3d at 02:32:44