שופינג בלונדון: יד 2 מליידי

|

תמרה שרייבר | צלם: תמרה שרייבר

בשביל שופינג בלונדון לא צריך לשבור תוכניות חיסכון. העיר עמוסה בחנויות יד שנייה: אנשים תורמים בגדים, רהיטים וכלי בית שנמכרים בזיל הזול. הצטרפו לשופינג ברבעים היוקרתיים של הבירה הבריטית

החנות "פארה" מוכיחה שניתן להשיג לוק יוקרתי במחיר זעום | צלם: תמרה שרייבר

קולות החיטוט בארון הפכו למטרד רעש. שאלתי את אשתי מה לעזאזל היא עושה. "אין לנו מה ללבוש! נאדה!", הכריזה היא באינטונציה של קריין רדיו המבשר את קץ העולם. אם להודות באמת, הצדק עמה. בסוף השבוע הבא יש בעיר מסיבה, ומשבר המלתחה אכן תפח, או ליתר דיוק הצטמק, לממדים מדאיגים. "אין לי כסף", נהמתי, סבורה שבכך נחתם הגולל על הנושא הכאוב. ברם לא חלפו עשרים דקות ואשתי הגיחה מחדר השינה מנפנפת בפיסת נייר. "התייעצתי עם הגורו. ערכנו רשימה. אנחנו יוצאות לוויקטוריה בשני בעשר בבוקר, את פנויה?".

הגורו היא לטיסיה, אינטלקטואלית ארגנטינאית חסרת פרוטה אך רבת סגנון, שאשתי משחרת לפתחה בסוגיות אופנה. "ויקטוריה? התחרפנת. אם אחסוך, אולי אוכל לרכוש שם כפפה!". בנקודה זו נחשף סודה של הגורו ללוק יוקרתי במחיר זעום: פירורים משולחנם של עשירים. לונדון עמוסה בחנויות צדקה: אנשים תורמים בגדים, רהיטים וכלי בית, ואלה נמכרים במהירות ובזיל הזול, כדי לגייס כספים לתמיכה בקשישים, חולים, יתומים וכיוצא באלה. נוסחת הקסמים של הגורו מבוססת על סלקציה גיאו-פוליטית: שופינג בחנויות צדקה ברבעים יוקרתיים, שאת מרכולתן מספקת השמנה והסלתה של לונדון. השתכנעתי.

כובשות את חדרי ההלבשה

ביום המיועד זרחה השמש, וכשהתמקמנו באוטובוס שלפה אשתי A to Z (אטלס הרחובות המיתולוגי של לונדון) ועט, והחלה לסמן בהנאה את מסלול הקניות, מתעלמת ממבטי החמלה של שאר הנוסעים המצוידים בטלפונים חכמים, שהסיקו ככל הנראה שאנו תיירות ממדינה נחשלת במיוחד. שלוש החנויות הראשונות ברשימה היו כמי שופכין על אווירת החג. הראשונה נסגרה, השנייה התמחתה בצבעי פסטל עכורים, והשלישית הפגינה חיבה לבגדים דודתיים עד אימה. ולא במובן החיובי. ידעתי שאין לי ולשכמותי מה לחפש כאן בשכונה חוץ מאוטובוס לשדה התעופה. אני רוצה הביתה!

בחוסר חשק נגררתי לחנות רביעית – "טריניטי הוספיס" (Trinity Hospice). התחלתי לרפרף בין הבגדים במרמור מופגן, ואז צד את עיני מעיל חלומותי. איטלקי, ארוך, שחור ויושב בול. 11 פאונד. מיהרתי לחפון את האייטם וסקרתי את החנות בעיניים מטיבות יותר, כדי לגלות שהיא מכילה גם אוסף מרשים של מגפיים. מצב רוחי השתפר בהרבה לאחר שהנחתי את טלפי על זוג של מגפי קונברס ב-20 פאונד.

המשכנו אל חנות "אוקספם" (Oxfam), ושם איתרה האישה זוג מכנסי קטיפה נאים וחולצת מעטפת של בוטיק מברצלונה ואני דליתי בולרו מצוין. שמחה בחלקי שמתי פני לכיוון התחנה וכמעט החמצתי את "פארה" (Fara), החנות השכנה. הגורו, שעיני נץ לה, אחזה בזרועי וניווטה אותנו פנימה. וטוב עשתה.

אשתי מיהרה לכבוש את חדר ההלבשה לאחר שזרועה אמונת חדר הכושר קרסה תחת משקל שמלות מרהיבות, אני שקלתי למשכן את עגיל הזהב שבאוזני בעבור סקיני ג'ינס ממש מוצלחים, ג'קט עור וקפוצ'ון מעשה מחשבת של ריצ'רצ'ים. לא היה מנוס – גיהוץ כרטיס האשראי. הנזק? 100 פאונד לשתי מלתחות אביב-קיץ מושלמות וסט וילונות. ומה על הגורו? לדאבונה הסנדלרית נשארה יחפה.


השמלות מהחנות "אוקספם" ובמרכז חליפה מהחנות "פארה". צילומים: תמרה שרייבר

מידע מעשי

טריניטי הוספיס
איפה: 85 Wilton Road, Victoria, London SW1V 1DN
פתוח: ב' עד שבת 18:00-10:00, א' 17:00-11:00
טלפון: 020-79317191

אוקספם
איפה: 15 Warwick Way, Victoria, London SW1V 1QT
פתוח: ב' עד שבת 18:00-10:00, א' 16:30-11:30
טלפון: 020-78211952

פארה
איפה: 13a Warwick Way, Victoria, London SW1V 1QT
פתוח: כל השבוע 18:00-10:00
טלפון: 020-76301774

רטרומאניה
איפה: 6 Upper Tachbrook St., London, Victoria, SW1V 1SH
פתוח: כל השבוע 18:00-10:00
טלפון: 020-76307406

שוקודלי
כתובת: 24 Upper Tachbrook St., Victoria, London SW1V 1SW
פתוח: ב'-שבת 9:0018:00 (עד 19:00 בחודשי הקיץ)
טלפון: 020-79765064

טיפ לדרך
ברחוב אפר טאצ'ברוק מס' 24 אפשר לקנות מזכרות מתוקות בחנות השוקולדים "שוקודלי" (Chocodeli). החנות היפהפייה, המזכירה את בית הממתקים מאגדת "עמי ותמי", מציעה מבחר מרשים של שוקולדים יוקרתיים בטעמים מקוריים (כגון תה "ארל גריי"), פיצות שוקולד ענקיות, מבחר שוקולדים נטולי חלב לטבעונים, שומרי כשרות או למי שסובלים מאלרגיה ללקטוז, שוקולדים עבודת יד בטעם של פעם (כגון פאדג'), שוקולדים אורגניים וגלידות ג'לטו משובחות.

תמרה שרייבר – עיתונאית ויוצרת. ברלינאית לשעבר, מתגוררת בלונדון

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 877ee3d at 19:12:29