מה דוש היה אומר?

המוזיאון הישראלי הראשון לקריקטורה וקומיקס ייפתח בחולון

אולי זה היה ילד קטן שהגה את הרעיון, אולי מבוגר שנסע לחו"ל וראה את הפלא, אבל משהו טוב קורה בחולון. אחרי שנפתח המרכז הישראלי לעיצוב בחולון, עומד להיפתח גם המוזיאון לקריקטורה וקומיקס ביוזמה משותפת של ראש עיריית חולון, מנכ"ל העירייה, תיאטרון חולון ואיגוד הקריקטוריסטים הישראלי.

הקמת המוזיאון היא הגשמת חלום עבור קהיליית הקריקטוריסטים והקומיקסאים, שיזכו למסגרת קבועה של פעילות ענפה בתחום זה. המוזיאון יחשוף את המבקרים לאמנות הקריקטורה על רבדיה, הקשריה ואיכויותיה, במטרה לקדם את ההבנה וההכרה בקיומה ונחיצותה של הקריקטורה לחברה, ולעודד את חקר תרבות הקריקטורה בישראל כמשקפת ומבקרת את הלך החיים המקומי.

תערוכות הקבע במוזיאון

קריקטוריסט פובליציסט עברי
תערוכה המציגה את עבודתם של שישה חלוצי קריקטורה טרום הקמת המדינה ועד ימינו: יעקב פרקש (זאב), קריאל גרדוש (דוש), פרידל שטרן, אריה נבון, שמוליק כץ ויוסף בס.
יצירותיהם של ששת הקריקטוריסטים, פורצי הדרך של הקריקטורה בעיתונות העברית והישראלית, משקפות את הלך הרוח במדינה ואת התפתחותה לאורך העשורים.
בתערוכה יוצגו שישה שולחנות סטודיו בהם קריקטורות אורגינאליות, סרטים ופריטים אישיים מתוך הסטודיו.
אוצרת התערוכה: גלית גאון.המוזיאון יחשוף את המבקרים לאמנות הקריקטורה על רבדיה, הקשריה ואיכויותיה
המוזיאון יחשוף את המבקרים לאמנות הקריקטורה על רבדיה, הקשריה ואיכויותיה

חלל אוריינטציה – "מה למה איפה ואיך"
קריקטורה, קומיקס ואנימציה מתקופת הפרעונים, דרך יוון העתיקה ועד ימינו אלה. הציר ערוך במערכת של קשרים ויזואליים המאפשרים למבקרים לחקור ולגלות מה הקשר בין מסעות גוליבר ונפוליאון או בין מפלצות הבאסטריה לדג בעל שלושת העיניים של בארט סימפסון. רצף של קריקטורות לאורך השנים, חוויה היסטורית המבליטה את מיקומה של הקריקטורה כאמצעי ביטוי ללא מגבלות זמן, תחום עיסוק ושלא חל עליו חוק ההתיישנות.
אוצרת התערוכה: גלית גאון.

רצועת קומיקס ישראלי
חלל המציג קומיקס ישראלי עכשווי. חתך רחב של יוצרים המציג נקודות מבט שונות על החברה הישראלית כיום והשינויים החלים בה בעקבות האירועים הפנים ארציים ובינלאומיים. מיוצרים צעירים כמו נמרוד רשף, קומיקום, דורית מיה גור, דרך קבוצת דימונה, אקטוס, ממשיך לאורי פינק, שי צ'רקה, צחי פרבר, מישל קישקה, תמיר שפר ועד דודו גבע המנוח.
אוצרת התערוכה: גלית גאון.

שלוש התערוכות יפתחו ב-20.12.2007

תערוכות מתחלפות

"השנה שהיתה"
תערוכת סיכום השנה 2007, כפי שנחוותה מנקודת מבטם של קריקטוריסטים חברי אק"י. החל מהפסדיה של מכבי תל אביב בכדור רגל, דרך חדרי החקירות של חברי הכנסת, שנה למלחמת לבנון השנייה ועד לאיום האיראני.
אוצר התערוכה: דן פתיר.חתך רחב של יוצרים המציג נקודות מבט שונות על החברה הישראלית כיום והשינויים החלים בה
חתך רחב של יוצרים המציג נקודות מבט שונות על החברה הישראלית כיום והשינויים החלים בה

צייר של שיחות שלום – שמוליק כץ
שמוליק כץ, מחלוצי הקריקטורה בישראל, יקבל במעמד פתיחת המוזיאון את פרס "עיפרון הזהב", שהוא פרס מפעל חיים שיוענק מדי שנה על ידי המוזיאון ליוצר בתחום הקריקטורה, האיור והקומיקס. שמולק כץ, הידוע באיוריו לסדרת הספרים "חסמבה", סיפורי לאה גולדברג ובהם איוריו לספרה "דירה להשכיר". כעיתונאי וכקריקטוריסט הוא מלווה את אירועי המדינה ואייר הגדות לפסח ובולים רשמיים.
אוצרת התערוכה: גלית גאון.

שתי התערוכות יפתחו ב-20.12.2007 וינעלו בתאריך 25.2.2008

ימים ושעות פתיחת המוזיאון
שני ורביעי: 10:00-15:00; שלישי וחמישי: 17:00-20:00; שישי ושבת: 10:00-13:00

מחירים:
כניסה ליחיד: 10 ₪; ילדים עד גיל 5: חינם; גמלאים וחיילים: 5 ₪

למידע נוסף:
רח' ויצמן 61, חולון. טל: 03.6521849. לאתר:

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 15:23:48