ספרים חדשים ומומלצים לפתיחת 2017

| מאת: קרין מיכאלי

מה אפשר ללמוד מהבודהיזם, מריאליטי בישול ומאפוקליפסה במזרח התיכון? שמונה ספרים חדשים ומומלצים לחודש ינואר 2017

  • https://atmag-static-timeout.netdna-ssl.com/media/2017/01/sizes/booksֹ_H_wo_680_382.jpg
ספרים חדשים ומומלצים לחודש ינואר

 

 

עיון

אחד השיאים בארץ אוכלת הוא הניתוח המשעשע של כל חתונה בישראל אי פעם (חוץ משלכם, כמובן). יחיל צבן חותך בסכין חדה את תרבות האוכל המקומית ועונה לשאלות כמו איזו דרמה משפחתית מסתתרת בריאליטי הבישול, מה הקשר בין אירוח ישראלי למלחמה ולמה מסעדות הן שמרניות.

ארץ אוכלת מאת יחיל צבן

ארץ אוכלת מאת יחיל צבן

 

רוח

חשבתן שקארמה היא מערכת של שכר ועונש? טעות, מסביר סטיבן פולדר, דוקטור לביולוגיה מולקולרית ומורה למדיטציה, קארמה היא פעולה. זוהי רק אחת התובנות וההארות בערות בחיי היומיום, ספר שימושי ומעניין על החוכמה הבודהיסטית.

ערות בחיי היומיום מאת סטיבן פולדר

ערות בחיי היומיום מאת סטיבן פולדר

 

נוער

ענבל מלכה מתארת ברגישות את ניסיונותיה של נילי, גיבורת בזמן שלא הייתָ, להתמודד עם אבא שסובל מדיכאון באמצעות פופקורן, טלוויזיה והילד החדש רון, מין "שומר מסך שדורש הרבה תשומת לב".

בזמן שלא היית מאת ענבל מלכה

בזמן שלא היית מאת ענבל מלכה

 

מקור

תקופת הצנע, גיל ההתבגרות והמורה אמונה, בתו של הסופר המפורסם, מתוארים בסיפורים הקצרים והאוטוביוגרפיים של רות אלמוג. עוד בקובץ הנובלה החיים, כשם הספר, על חבורה המתכנסת לארוחת ערב גדושה מעדנים ומתחים.

החיים מאת רות אלמוג

החיים מאת רות אלמוג

 

רומן

כמו ב"אחוזת דאונטון" שכתב, גם בבלגרביה ג'וליאן פלוז משתמש בעבר כתפאורה זוהרת ורוקח עלילה גדושה בתככים משפחתיים, תוארי אצולה וקונפליקטים שתמיד נפתרים. התוצאה מהנה, גם אם לא מאתגרת.

בלגרביה מאת ג'וליאן פלוז

בלגרביה מאת ג'וליאן פלוז

 

פנטזיה

סיפור פרוע שנכתב לילדה קטנה אבל עם מסברים למבוגרים, והוא לא "אליס בארץ הפלאות"? קבלו את עץ המשאלות של ויליאם פוקנר. צעירים יאהבו את ההרפתקה המשעשעת, מבוגרים ימצאו  תובנות על גזע, מלחמות ומעמד, וכולם ייהנו מהציורים הנפלאים של ענבל אבן.

עץ המשאלות מאת ויליאם פוקנר

עץ המשאלות מאת ויליאם פוקנר

 

קלאסיקה

הפי ולי, עמק האושר, היא עיירה קטנה ונידחת. הסופר האוסטרלי חתן פרס נובל פטריק וייט כותב על דמויות מיוסרות ובודדות שמתקשות למצוא את מקומן במקום שבו אנשים מדברים "על כבשים ועל פוליטיקה", ומתקשות גם לעזוב.

עמק האושר מאת פטריק וייס

עמק האושר מאת פטריק וייס

 

תרגום

השמדת ישראל והמזרח התיכון משמשים בהנני רקע לתיאור התפרקותה של משפחה יהודית־אמריקאית, אין האונות של האב ושנינותם הרגישה של הילדים. לחובבי כתיבתו היומרנית והאובר־מודעת לעצמה של ג'ונתן ספרן פויר.

הנני מאת ג'ונתן ספרן פוייר

הנני מאת ג'ונתן ספרן פוייר

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק ובאינסטגרם. עדכונים על הכתבות הנבחרות באת ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 1f069ee9e277ce7f9c8 at 14:58:40